İzmit'in CHP'li eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen iflas erteleme istedi

İzmit Büyükşehir Belediyesi eski başkanı CHP'li M. Sefa Sirmen, çocukları ve eşi ile ortak olduğu iki şirketi için iflas erteleme istedi. Mahkeme, şirketlere tedbir kararı verdi faaliyetlerin denetimi için kayyum atadı.

Giriş Tarihi: 2.3.2016 10:31 Güncelleme Tarihi: 2.3.2016 10:52
İzmit'in CHP'li eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen iflas erteleme istedi
Üç dönem yaptığı İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yanı sıra, 2002-07 döneminde Kocaeli Milletvekili olarak Meclis'te de görev alan Sefa Sirmen, mali sıkıntıya düşen şirketlerini kurtarmak için mahkemeye başvurdu.

İKİ ŞİRKET İFLASIN EŞİĞİNDE

İflas erteleme başvurusu, Direnç İnşaat Taahhüt ve Tic. Limited Şti. ve Başiskele Petrol Ürünleri İnş. Nak. Gıda Otom. San. ve Tic. Limited Şirketi için yapıldı. Şirketlerin borca batık olduğu belirtilen başvuruyu değerlendiren İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, talep edilen tedbir kararını şubat ayı sonunda verdi; kayyum ataması yaptı.

Mahkemenin kararına göre, her iki şirkete yönelik yeni icra takibi yapılamayacak. Mahkeme, daha önce başlatılan takipler için de durdurma kararı verdi. Karara göre, şirketlere ait bankalardaki paralara da haciz konulamayacak.

ŞİRKETLERİN DENETİMİNİ KAYYUM YAPACAK


Mahkeme, her iki şirketin faaliyetlerinin denetimi için de Mali Müşavir Yasin Doğan'ı kayyum olarak atadı. Tedbir kararı ile birlikte her iki şirket de, kayyum denetiminde, mahkemeye sunulan iyileştirme projesini uygulamaya çalışacak.

ÇOCUKLARI İLE ORTAK

Direnç İnşaat ve Başiskele Petrol'ün ortakları arasında, 13 yıl boyunca Kocaelispor Kulüp Başkanlığı da yapan Sefa Sirmen'in yanı sıra eşi Kamuran ve çocukları Tolga ile Aygül Sirmen Engiz'in de bulunduğu anlaşıldı. Her iki şirketin ticaret sicil kayıtlarının daha önce Kocaeli'nde olduğu anlaşıldı. Ancak, iflas erteleme başvurusu gündeme gelince şirketlerin sicil kayıtları İstanbul'a taşındı. İstanbul Ticaret Odası'na sicil kayıtlarının, geçtiğimiz 25 Ocak günü yapıldığı anlaşıldı.

KONUT VE AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERİYOR

İflas erteleme istenen şirketlerden Direnç İnşaat, konut sektöründe faaliyet gösteriyor. Bir milyon lira sermayeli Başiskele Petrol'e bağlı ise Kocaeli ve Gölcük'de akaryakıt istasyonlarının olduğu belirlendi.

Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit'in CHP'li eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen iflas erteleme istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN