Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den kadınlara büyük saygısızlık

Giriş Tarihi: 3.3.2016 13:51
CHP'den kadınlara büyük saygısızlık

CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin Dünya Kadınlar Günü kutlaması büyük bir tartışma başlattı. Kadıköy Belediyesi’nin reklam billboardlarında yayınlanan, Kadıköy Belediyesi – LGBTİ Dayanışma Derneği’nin ortak kutlama mesajında “Lezbiyenim-Bİseksüelim-Transım-İnterseksim” mesajı ile “okulda, işte, mecliste, her yerdeyim!” mesajının verilmesiyle büyük bir skandal ortaya konmuş oldu.

CHP – LGBTİ DAYANIŞMASI!

Vatandaşlar Kadıköy Belediyesi'nin kutlama mesajına sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. Kadıköy Belediyesi'nin ise, eleştiri yapan vatandaşların sosyal medya sayfalarını engellediği iddia edildi.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin ise yaptığı basın açıklaması ile Kadıköy Belediyesi'ni kınadı. Şahin, "Aile ve toplum değerlerimize aykırı olan bir konuyu toplumsal hayata yayma düşüncesini asla kabul edemeyiz. Kadıköy Belediyesi için toplumun değerlerinin hiçbir önemi yok mudur? Bu sorunun cevabını Kadıköy Belediye Başkanının vermesi gerekir.

Kadınlar Gününün değerlerimize aykırı bir konuya alet edilmesi de kadınlara yapılmış bir saygısızlıktır. Bu nedenle Kadıköy Belediyesi'ni kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz.

Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günü kullanarak, aile ve toplum değerleriyle tamamen ters düşen bir konuya açıkça destek vermesinden dolayı Kadıköy Belediyesi'ni kınıyoruz." Diyerek Kadıköy Belediyesi'ne tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den kadınlara büyük saygısızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN