Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Gana'ya 30 otobüs hediye edilecek

Giriş Tarihi: 3.3.2016 14:04
Erdoğan: Gana'ya 30 otobüs hediye edilecek

Gana'da iş forumuna katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ile ilişkilerde kazan-kazan esasına dayalı hareket ettiklerini söyledi, Metrobüs sistemini incelemeleri için Ganalı yetkilileri İstanbul'a davet eden Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Gana’ya 30 tane otobüs hibe edeceğini açıkladı.

Gana'nın başkenti Akra'da düzenlenen iş forumunda konuşan Erdoğan, "Bizim metrobüs sistemimizi yerinde incelerlerse, normal metroya göre daha ucuz ve çok daha seri bir şekilde bu sistemin devreye alınması inanıyorum ki Akra'daki ulaşımı, toplu taşımayı çok daha rahat hale getirecektir." dedi.

30 OTOBÜS HEDİYE

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de Gana'nın başkenti Akra'ya 30 adet otobüs hibe edeceğini de ekledi.

Afrika ile ilişkilerde daima karşılıklı fayda ilkesiyle, kazan-kazan esasına dayalı olarak hareket ettiklerini ifade eden Erdoğan, Afrika pazarlarında fiyat-kalite bakımından birçok ülkeye göre önemli avantajlar içeren Türk ürünlerinin öne çıkmasını arzu ettiklerini belirtti.

Ganalı mevkidaşının, kendisine "Türkiye, Avrupalı gibi iş yapar; Asyalı gibi fiyat verir" dediğini aktaran Erdoğan, Gana ile işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

TEKNOLOJİDE DE İŞBİRLİĞİ

Öte yandan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan başkanlığındaki heyet, Nijerya Haberleşme Komisyonu (NCC) yetkilileriyle ikili iş birliği tesis edilmesi ve bu kapsamda muhtemel işbirliği alanları konularında görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Gana'ya 30 otobüs hediye edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN