Gökçek, 'tan kazandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı , "Twitter üzerinden kendisine iftira ve hakarette bulunduğu" gerekçesi ile açtığı davada, gazeteci 'tan 2 bin 500 lira manevi kazandı.

Giriş Tarihi: 3.3.2016 11:16 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 11:18
Gökçek, Hayko Bağdat'tan tazminat kazandı

Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Gökçek'in avukatı Çağrı Alkan ile Bağdat'ın avukatı Gülşah Deniz katıldı.Gökçek'in avukatı Alkan, "Davalının sözleri, eleştiri sınırlarını aşarak müvekkilimin kişilik değerlerine zarar verecek niteliktedir. mahkemesinde de bu yönde karar verilmiştir. Davamızın kabulüne karar verilsin" dedi.

Bağdat'ın avukatı Deniz de "Müvekkilimin kullandığı sözler, eleştiri niteliklidir. Davacının önceden kullandığı ifadeler nedeniyle kullanılmıştır. Müvekkilim kendisi Ermeni olması nedeniyle bu sözü saldırı amacıyla söylemiş olması da düşünülemez. Davanın reddine karar verilsin" diye konuştu.

Hakim Orhan Demir, yargılamanın bittiğini ve davanın kısmen kabulüne karar verdiğini bildirdi.Mahkeme, Bağdat'ın 2 bin 500 lira manevi la cezalandırmasına hükmetti.

Dava dilekçesinde, Gökçek, "Twitter üzerinden kendisine iftira ve hakarette bulunduğu" gerekçesi ile Bağdat'tan 10 bin lira manevi tazminat talep etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek, Hayko Bağdat'tan tazminat kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN