Kardeş kavgası asla olmayacak

Başbakan Davutoğlu: Silopi Türkiye'nin her köşesiyle kardeştir. Bu kardeşler arasına fitne sokmaya çalışanlar muvaffak olamayacak. Sınır ötesinde yaşanan kardeş kavgası ülkemize getirilmeyecek

Giriş Tarihi: 5.3.2016
Kardeş kavgası asla olmayacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'dan temizlenen Şırnak'ın Silopi ilçesine dün sürpriz bir ziyaret yaptı. Davutoğlu, Silopi Çarşı Camisi'nde cuma namazını vatandaşlarla birlikte kıldı. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı. Davutoğlu vatandaşlarla sohbet ettikten sonra Kaymakamlık'a giderek operasyonlarla ilgili brifing aldı. Davutoğlu daha sonra gazetecilerin sorularına şu yanıtları verdi:

DAVUTOĞLU ŞIRNAK'TA

TÜM TÜRKİYE KARDEŞ:
Silopi Edirne'yle, Keşan'la, Muğla'yla, Rize'yle, Artvin'le Türkiye'nin her bir köşesiyle kardeştir. Kardeşler arasına fitne sokmaya çalışanlar kesinlikle muvaffak olamayacak. Sınırlarımızın ötesinde yaşanan kardeş kavgası - Suriye'de, Irak'ta - kesinlikle ülkemize getirilmeyecek. Bir ateş çemberinin ortasındayız, yüreğimize her şehit haberiyle ateş düşüyor. Bu ateşi söndürecek olan yegane şey, muhabbet ve sevgidir.

SİLOPİ BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

EBEDİYEN BURADAYIZ:
Bilinsin ki ebediyen hep beraber buradayız. Doğduğumuz yer farklı olabilir ama yüreğimizdeki ülke aşkı her yer için aynı. Bilinsin ki bugün bütün Türkiye'nin yüreği Silopi'yle, Cizre'yle, Sur'la atıyor. Şu anda da şefkat vaktidir. Bu alçakça saldırıyı yapanlara en güzel cevabı Silopi'de kardeşinin elinden tutan Edirneli, Konyalı, Kayserili, Rizeli versin.

İMAR BAŞLAYACAK:
Silopi'nin yaralarını sarmak için çaba sarf ediyoruz. Hasar tespit çalışmaları tamamlandı, yarından itibaren imar faaliyeti başlayacak. Az hasarlıysa yardım yapacağız, vatandaşımız kendisi onaracak. Çok hasarlıysa kentsel dönüşüm çerçevesine alacağız. Silopi'yi yeniden inşa edeceğiz. Esnafın 100 bin liraya kadar olan kredilerini serbest bırakıyoruz. Kredi çekmelerinin önündeki engeller gözardı edilecek.

PROVOKASYON UYARISI:
Önümüzdeki günlerde provokasyonlarla karşı karşıya kalabiliriz. Mart ayında en sembolik gün 18 Mart. Çanakkale, İstanbul'u savunmak için bütün milletin omuz omuza verdiği Çanakkaleruhudur. Bu ruh provokasyonların da üstesinden gelecektir.

"HDP'LİLER İÇİN GEREKEN ADIM ATILIR"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İran ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. HDP'lilerin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlanan fezlekeler hakkında soruları yanıtlayan Davutoğlu, "Fezlekelerin Meclis'e gönderilmesi daha önce de birçok dosya için gerçekleştirilmiş rutin bir işlemdir. Teröre açık destek olmak, kutsamak, terör eylemi faillerine taziyeye gitmek kabul edilebilir değil. Terörü meşru görme mazur görülemez. Gereken adımı en doğru zamanda atarız" dedi.

7 BAKAN İLE GELDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Silopi'de Bakanlar Efkan Ala, Binali Yıldırım, Sema Ramazanoğlu, Fatma Güldemet Sarı, Bülent Tüfenkci, Cevdet Yılmaz, Nabi Avcı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki ve Selçuk Özdağ da eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş kavgası asla olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN