Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ lideri 'Moskof'un safında: 'Türkiye, Rus jetini vurmamalıydı'

ABD’den umduğu desteği bulamayan FETÖ, Mavi Marmara olayındaki ihanetini hatırlatan yeni bir çıkış daha yaptı!

Giriş Tarihi: 10.3.2016 00:43 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 01:19
FETÖ lideri 'Moskof'un safında: 'Türkiye, Rus jetini vurmamalıydı'
Türkiye'nin en kritik dönemlerinde Türkiye'nin menfaatlerine karşı hareket eden odakların yanında saf tutmasıyla ünlenen FETÖ lideri, bu kez de Türkiye-Rusya arasındaki uçak krizini fırsat bilip Türkiye'ye karşı Rusya'nın safında yer aldı.

Rus gazetesine konuşan Gülen, "Türkiye Rus uçağını vurmamalıydı" diyerek İsrail'den sonra bu kez de Rusların yanında saf tuttu.

RUS GAZETESİNE RÖPORTAJ VERDİ

Star'dan Ömer Çamoğlu'nun haberine göre; Gülen, Moskovski Komsomolets Gazetesi'ne röportaj verdi ve "uçak vurulmamalıydı" diyerek Türkiye'yi Ruslara şikayet etti. Rus analist Prof. Dr. Vitaly Naumkin'e konuşan Gülen'in röportajının, gazetenin yarınki nüshasında yayınlanması bekleniyor.

İSRAİL'DEN SONRA ŞİMDİ DE RUSYA'NIN YANINDA YER ALDI


İsrail'in tüm uluslararası hukuku çiğneyerek kurduğu açık hava hapishanesindeki Filistinlilere insani yardım taşıma amacıyla yola çıkan Mavi Marmara filosunun İsrail tarafından vurulması sonrasında iki ülke arasında çok ciddi bir kriz çıkmış, ancak Gülen o olayda da yine Türkiye'nin değil İsrail'in yanında durmuş, "(Türkiye) otoriteden izin alınmalıydı" demişti.
FETÖ liderinin bu son çıkışı, ABD'den yüz bulamayıp Rusya'ya yanaşma çabaları şeklinde yorumlandı.

KİRLİ İTTİFAKIN NASIL ORTAK HAREKET ETTİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ


Geçtiğimiz aylarda, HDP'nin ve Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın sırtını Rusya'ya dayaması, PYD'nin Moskova'da temsilcilik açması, Kılıçdaroğlu'nun da aynı şekilde Rusya'nın lehine görüş belirtmesi gibi gelişmeler yan yana değerlendirildiğinde ise, çirkin ittifakın nasıl ortak hareket ettiği gözler önüne seriliyor.

VITALY NAUMKIN İSMİ TANIDIK...

Öte yandan, FETÖ lideriyle röportaj yapan Vitaly Naumkin ismi de ayrıca dikkat çekiyor. Naumkin daha önce PKK ve PYD hakkında FETÖ'nün yayın organı olan Cihan Haber Ajansı'na açıklamalar yapmış, "PKK ile PYD'yi aynı görmüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Cihan'a konuşan Naumkin şunları söylemişti:


Türkiye'de haklarını savunduklarını iddia ederek devlete karşı silahla mücadele eden unsurları biliyoruz. PKK'nın bu yaptıklarını tasvip etmiyoruz. Ancak Suriye Kürtleri'nin yaptıkları ile PKK'nın yaptıklarını aynı görmüyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ lideri 'Moskof'un safında: 'Türkiye, Rus jetini vurmamalıydı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN