Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceğiz"

Giriş Tarihi: 9.3.2016 14:57 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 16:18
Savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceğiz

Başbakan Davutoğlu, Savunma Sanayii Müsteşarlığındaki Savunma Sanayii İcra Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Savunma Sanayii Müsteşarlığındaki Savunma Sanayii İcra Kurulu Toplantısı'nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini söyledi.
Davutoğlu, "Bugün ele aldığımız projeler bağlamında toplamda 5,9 milyar dolarlık yeni projelere onay verdik. Bunun 4,5 milyar doları yerli üretim şeklinde" dedi.
Milli piyade tüfeğinin seri üretimine bu yıl içinde geçileceğini belirten Başbakan Davutoğlu, silahlı insansız hava aracı yapımı konusunda da önemli bir aşamaya gelindiğini bildirdi.
HDP'lilerin dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e sunulması
HDP'lilerin dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e sunulmasına ilişkin Davutoğlu, şunları söyledi:
"Meclis kürsüsünden herkes fikrini açıkça ifade etme özgürlüğüne sahiptir ama kürsü dokunulmazlığının istismar edilerek maşeri vicdanı, toplumumuzun temel değerlerini ve özellikle son dönemde terörle verilen mücadelede ortaya çıkan ortak vicdanı rahatsız eden ve teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil. Bu çerçevede istişarelerimizi sürdürüyoruz. Meclis Başkanımızla da bu konuyu görüşeceğim ve bazı temaslarımız da olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN