Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet Gazetesi fena çuvalladı

Cumhuriyet Gazetesi HSYK’nın Can Dündar ve Erdem Gül için İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yeni heyet atadığını iddia etti ama söz konusu davaya önceki hakimlerin bakacağı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 17:41 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 19:31
Cumhuriyet Gazetesi fena çuvalladı

HSYK 1'inci Dairesi, 'MİT TIR'larıyla ilgili haberlerin ardından casuslukla suçlanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki yargılamaya 25 Mart'ta başlayacak olan 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci heyet görevlendirdi.

Terör davalarına 13 ve 14'üncü ağır ceza mahkemelerinin baktığı İstanbul Adliyesi'nde iş yoğunluğu gerekçesiyle oluşturulan yeni heyetin başına Bakırköy 2. Sulh Ceza Hâkimi Bülent Dalkıran, getirildi. İkinci heyette hâkimler olarak da Mehmet Çelik ve Ferhat Korkmaz'ın görev yapması kararlaştırıldı.

CUMHURİYET'TEN PKK PROVOKASYONU!

HSYK, söz konusu mahkemenin 1. Heyetinin ise bir takviye ile aynen göreve devam etmesine karar verdi. HSYK yazısında, Başkan Canel Rüzgar, üyeler Cem Karaca ve Bünyamin Karakaş ve Ömer Karagöl'ün oluşturduğu heyetin, Tahşiye Kumpası, Selam Kumpası, Hrand Dink cinayeti ve Can Dündar davasına bakmakla görevlendirildiği anlatıldı.

Böylece Cumhuriyet Gazetesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül için yeni heyet görevlendirdiği iddiası balon çıkmış oldu. Can Dündar hakkındaki dava 26 Ocak2ta başlayacak. Bilindiği gibi Can Dündar ve Erdem Gül Anayasa Mahkemesi'nin sıra dışı kararı ardından geçtiğimiz günlerde hak ihlaline maruz kaldıkları iddiasıyla tahliye edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Gazetesi fena çuvalladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN