Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve 'ta e zorluyor

Terör örgütü 'nın ve 'ın bazı mahallelerinde kazdığı çukur ve kurduğu barikatlar nedeniyle zor günler geçiren çok sayıda aile, kentten ayrılmak zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 12.3.2016 14:34 Güncelleme Tarihi: 12.3.2016 14:40
Yüksekova ve Şırnak'ta PKK baskısı göçe zorluyor
Terör örgütü 'nın ve 'ın bazı mahallelerinde kazdığı çukur ve kurduğu barikatlar nedeniyle zor günler geçiren çok sayıda aile, kentten ayrılmak zorunda kaldı.

Yüksekova'nın özellikle Orman, Güngör, Cumhuriyet, Esentepe ve Dize mahallelerinde teröristlerin kazdığı çukur ve kurduğu barikatlar, vatandaşların günlük yaşamını olumsuz etkiliyor.

Çukur ve barikatların kaldırılması amacıyla yapılması planlanan operasyonda, teröristlerin vatandaşları "canlı kalkan" olarak kullanmak istemesi üzerine çok sayıda kişi ilçeyi terk etti.

Terör örgütü mensuplarının kentten ayrılmamaları için tehdit ettiği vatandaşlar, yanlarına aldıkları birkaç parça eşyayla başka mahallelerdeki akrabalarının yanına veya ilçe dışına taşındı.

İLÇEDEN 350 AİLE ETTİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün tespitlerine göre, Yüksekova'dan 350 aile ayrılmak zorunda kaldı. Söz konusu ailelerden 250'sine ulaşan ekipler, ihtiyaçları gidermek için çalışma başlattı.

Ailelerin ihtiyaç analizini yapan ekipler, eğitimlerinden mahrum kalmamaları için öğrencileri farklı okullara kaydetti. İlçeden ayrılan ailelere 55 bin lira yardım yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da 221 aileye kira desteğinde bulundu.

ŞIRNAK'TA NÜFUSUN YÜZDE 70'İ EVLERİNİ TERK ETTİ

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzaklanan patlayıcılar nedeniyle can güvenliği endişesi yaşayan vatandaşlar, evlerini terk ediyor.

Teröristlerin çukur kazdığı, barikat kurduğu ve patlayıcı tuzakladığı Dicle, Cumhuriyet, Yeni, İsmet Paşa, Yeşilyurt ve Bahçelievler mahallerinde yoğun göç yaşanırken, 63 bin nüfuslu kentte vatandaşların yüzde 70'inin evlerini terk ettiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova ve Şırnak'ta PKK baskısı göçe zorluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN