Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bakanlık görüşünü çarpıtıyorlar'

Adalet Bakanı Bozdağ: Anayasa Mahkemesi'nin Dündar - Gül kararına destek vermek için bazı gazeteler ve gazeteciler, Adalet Bakanlığı'nın görüşünü çarpıtıyor

Giriş Tarihi: 13.3.2016
'Bakanlık görüşünü çarpıtıyorlar'
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki ihlal kararına destek için bazı gazete ve gazetecilerin, Adalet Bakanlığı'nın görüşünü çarpıtarak aktardıklarını, bakanlığın görüşünde, bireysel başvurunun incelenmesi için olağan kanun yollarının tüketilmesi gerektiğinin açıkça ifade edildiğini bildirdi. Bozdağ, Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Mahkeme kararlarının gerekçeli olması gerektiğini, gerekçenin, kararın yasaya uygunluğunu, nedenini ve ne olduğunu gösterdiğini belirten Bozdağ, kararın doğruluğunun, anayasaya, yasaya, delillerin sıhhatine, yasanın doğru yorumuna ve delillerin doğru analizine uygun, doğru hükümle ölçüldüğünü kaydetti.

DESTEK YARIŞI...

Bakan Bekir Bozdağ, şu değerlendirmeyi yaptı: "Anayasa Mahkemesi'nin son kararına destek için bazı gazeteler ve gazeteciler, Adalet Bakanlığı'nın görüşünü çarpıtarak veriyorlar. Adalet Bakanlığı görüşünde, bireysel başvurunun incelenmesi için olağan kanun yollarının tüketilmesi gerektiği açıkça ifade edilmiştir. Adalet Bakanlığı görüşü, Anayasa Mahkemesi'ne destek yarışına giren gazetecileri ve gazetecileri tekzip etmektedir. Anayasa Mahkemesi kararını doğru göstermek için Adalet Bakanlığı görüşündeki bir cümleyi bağlamından koparıp kullanmak, yanlış kararı doğru yapmaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bakanlık görüşünü çarpıtıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN