MHP'den CHP'ye zehir zemberek sözler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "CHP’nin örtülü hedefi, demokrat görünüp gizliden gizliye HDP’yi korumaktır. Gündemde PKK ile illiyeti açığa çıkan terör örgütü uzantılarınının dokunulmazlığının kaldırılması varken bütün milletvekilleri, neden PKK’nın siyasi kanadı ve katillerin yönlendiricisi olan bu teröristlerle aynı kefeye konulmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Giriş Tarihi: 13.3.2016 14:45 Güncelleme Tarihi: 13.3.2016 15:49
MHP'den CHP'ye zehir zemberek sözler
Yalçın yaptığı yazılı açıklamada "CHP'nin, son günlerde partimize yönelik saldırgan tutumu dikkat çekicidir. CHP, kötü emellerini ve ucuz taktiklerini MHP eleştirisinin arkasına gizleme cinliğine soyunmuştur.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İlk komisyonda 60 madde kabul edilirken akılları neredeydi? Ne olmuştur da birden bire başlarına saksı düşmüş gibi tutum değişikliğine gitmişlerdir? Birden bire 'Ben oynamıyorum' demelerinin anlamı nedir?" sorularını yönelterek, şu ifadeleri kullandı:

"Şüphe yok ki bu, CHP'nin yeni ve evlere şenlik bir siyasi taktiğidir. Bu taktik, tabana mesaj gönderme niyetinden tutun da HDP'yi el altından kollamaya, politika üretmede düştükleri kısırlıktan eski genel başkanları Deniz Baykal'ın parti politikasını eleştirmesinin üzerini örtme çabasına kadar çok sayıda sebebe bağlanabilir. Bilindiği gibi Deniz Baykal, bir süre önce 'CHP, HDP'lileşiyor, milli meselelerdeki duruşu yanlış' açıklamasıyla CHP yönetimini sarsmıştır. O bakımdan CHP'nin anayasa için kurulan masayı devirmesinin arkasındaki sebepler arasında Sayın Baykal'ın bu çıkışının aranması, yersiz olmayacaktır.

CHP'nin, terörle mücadele konusunda yolunu HDP çizgisine taşıyan açılımlar içine girdiği, Deniz Baykal tarafından dile getirilmiştir. Baykal, CHP'nin bölgeye yerleşen teröre göz yumamayacağını, terörü doğal karşılayamayacağını ifade etmiştir. Yani Sayın Baykal bir bakıma CHP'nin,


-"CHP'nin örtülü hedefi HDP'yi korumaktır"

HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gündeme geldiğinde CHP''nin, bütün milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istediğini belirten Yalçın, şöyle devam etti:

"CHP'nin örtülü hedefi, demokrat görünüp gizliden gizliye HDP'yi korumaktır. Gündemde PKK ile illiyeti açığa çıkan terör örgütü uzantılarının dokunulmazlığının kaldırılması varken bütün milletvekilleri, neden PKK'nın siyasi kanadı ve katillerin yönlendiricisi olan bu teröristlerle aynı kefeye konulmaktadır? Milletin gerçek vekilleri PKK'nın siyasi kanadıyla nasıl bir tutulmaktadır?"

-"CHP, devletin ve milletin düşmanı mıdır, dostu mudur"

Semih Yalçın, MHP lideri ve partilerinin, hiçbir kişi ve kurumun arka bahçesi olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ama CHP, hem HDP'nin hem de genel anlamda birlik ve bütünlüğümüzün geleneksel düşmanlarını üreten bataklığın, marjinal solun arka bahçesidir. İşte CHP'nin halipürmelali, düştüğü acınası durum budur. CHP, devletin ve milletin düşmanı mıdır, dostu mudur bunu açıklığa kavuşturmalı; Atatürk'ün mirasına ihanet etmekten vazgeçmelidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'den CHP'ye zehir zemberek sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN