Kozmik göreve akraba imamlar

Kozmik göreve akraba imamlar

İstihbarat birimlerinin PDY raporunda örümcek ağı gibi teşkilatlanan Gülen Örgütü'nün illegal yapılanmalarının yanı sıra 'özel illegal yapıları' da deşifre ediliyor

İstihbarat birimlerinin hazırladığı Paralel Devlet Yapılanması raporunda Gülen Örgütü'nün illegal yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler yer alıyor. İllegal Yapı adı verilen kısımda örgütün kıta, ülke, bölge, şehir, ilçe, mahalle/semt, ışık evleri şeklinde yerleşim merkezleri bazında nasıl teşkilatlandığı anlatılıyor. Örgütün kamu kurum ve kuruluşlarında ise bakanlıklar ve taşra teşkilatları, yerel yönetimler, üniversiteler, kamu iktisadi teşebbüsleri şeklinde örgütlendiği, özel sektörde ise hukuk büroları, bilişim şirketleri, muhasebe firmaları gibi şirketler vasıtasıyla yapılandığı belirtiliyor. Gülen Örgütü'nün mahrem hizmetler sınıfına giren 'özel illegal' yapılanmasının ise polis, asker, MİT ve yargı ayağı şeklinde dörde ayrıldığı belirtilen raporda özel illegal yapıların ABD'deki Cevdet Türkyolu'na bağlı olarak faaliyet gösterdiği kaydediliyor. Raporda şöyle deniliyor: "Her iki illegal yapılanma içinde özellerin diğerinden farkı, özellerin başında bulunan sorumlu şahsın doğrudan doğruya ABD'deki Cevdet Türkyolu'na bağlı olması ve gizlilik kurallarına istihbaratçı mantığıyla kesin bir şekilde uymalarıdır."

ALMAN SERVİSİYLE PARALEL ZİRVE...

GÜLEN'E AKRABA İMAMLAR

Raporda Türkyolu gibi kozmik örgüt birimlerini yöneten isimlerin Fetullah Gülen'le akraba olduğu ifade ediliyor. Rapora göre Gülen'in yeğenleriyle evli PDY yöneticileri arasında Cevdet Türkyolu'nun yanı sıra Ebru TV Genel Yayın Yönetmeni Adem Kalaç, ABD'de yaşayan Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Kurucan, işadamı Abdullah Katırcıoğlu ve Fatih Kolejleri eski Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Yiğit bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozmik göreve akraba imamlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN