Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diz çökecekler

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i Ankara'da ağırlayan Erdoğan'dan terör mesajı: Siyasi rant peşinde koşanlar, bu kardeşlikten ders almalı. Türkiye değil, masumların kanı üzerinden hesap görmek isteyenler diz çökecek

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Diz çökecekler
Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle Bakü yerine Ankara'da düzenlenmesi kararlaştırılan Türkiye- Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 5. Toplantısı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başkanlığında dün yapıldı. "Azerbaycanlı gardaşlarımıza güçlü dayanışmaları için şükran duyuyorum" diye konuşan Erdoğan, "Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler, tam aksine kendileri diz çökecektir" dedi.

'DEĞERLİ, AZİZ KARDEŞİM'
Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 5. Toplantısı dolayısıyla, Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'i Külliye'nin ana giriş kapısında karşıladı. Görüşmelerin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. Erdoğan ve Aliyev, ortak bildiriyi imzaladıktan sonra basın açıklaması yaptı. Erdoğan, Azeri mevkidaşına "Değerli, aziz kardeşim" diye hitap ederek, özetle şöyle dedi:

İKİ DEVLET BİR MİLLET: Sözlerimin başında Azerbaycanlı gardaşlarımıza sergiledikleri güçlü dayanışma için şükranlarımı sunuyorum. 5. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı'nı aslında Bakü'de yapacaktık. Fakat bu olay sebebiyle sağolsun kardeşim Aliyev, 'Biz gelelim. Bu toplantıyı Ankara'da yapalım' dediler. Hem bu olay karşısında birlikte gücümüzü, dayanışmamızı göstermek, ulusal, uluslararası bütün terör eylemlerine karşı birlikteliğimizi göstermeleri bakımından bu ziyaretin ve toplantının Ankara'mızda olmasını çok çok manidar buluyorum. Merhum babalarının da ifade ettiği gibi "iki devlet bir millet" anlayışının bir tezahürü olarak ifade ediyorum. Azerbaycan'ın milletimizin kara gün dostu olduğunu bizzat gösterdiler. Bundan dolayı kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

SİYASİ RANT PEŞİNDEKİLER DERS ALSIN: Buradaki mesajın herkes tarafından aslında dikkatle okunmasını arzu ediyorum. Teröre destek vermeyi, teröriste perde olmayı özgürlük diye sunanlar, daha cenazelerimiz defnedilmeden siyasi rant peşinde koşanlar, bu kardeşlik mesajından gerekli dersi almalıdır. Bu tür hadiseler ve verilen tepkiler, meselenin mekân birlikteliği değil, asıl olanın bir ruh ve gönül birlikteliği olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER: Pazar günü düzenlenen saldırı, tüm Türkiye'ye, 79 milyonun tamamına yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyla terör örgütü cani ve alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırının hedefi milletimiz arasına korku salmak, Türkiye'yi hedefinden, kutlu yürüyüşünden, iddialarından vazgeçirmektir. Ama bunu asla başaramayacaklar. Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler, tam aksine kendileri diz çökecektir. İnşallah millet olarak dost ve kardeş ülkelerin desteğiyle bu sıkıntıları da atlatacağız. Yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa ediyoruz, inşa edeceğiz. Başta aziz kardeşim Aliyev olmak üzere tüm Azeri kardeşlerime milletimiz adına teşekkür ediyorum. Aziz kardeşim Aliyev'e şahsım ve milletim adına gösterdikleri alicenaplık, kadirşinaslık nedeniyle teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen 2016 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun da aralarında bulunduğu 6 kanunu onayladı.

HAVALİMANINDAN KENDİSİ UĞURLADI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Aliyev'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kucaklaşarak karşıladı. Erdoğan, bir jest yaparak Bakü'de yapılması planlanan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısını Ankara'da yapmak için Türkiye'ye gelen İlham Aliyev'i Esenboğa Havalimanı'ndan bizzat kendisi uğurladı. Uğurlamada Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve diğer ilgililer de hazır bulundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in uçağı, saat 16.20'de Bakü'ye hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diz çökecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN