Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın i ler!

Aralarında aşırı sol örgütlerin de bulunduğu 10 bölücü örgütün güç birliği yapacaklarını açıklaması ‘’nın lere sızma planı’ olarak değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 16.3.2016 10:02 Güncelleme Tarihi: 16.3.2016 10:03
PKK’nın hedefi üniversiteler!

AK Parti ve hükümet içinde Ankara'daki bombalı eylemle ilgili yapılan değerlendirmelerde, aşırı sol örgütler ile 'nın ortak hareket etme kararı da gündeme geldi. Ankara'da sivil vatandaşlara yönelik saldırı iki başlık altında ele alındı.Hükümet içinde bu konuda ortaya çıkan görüşler şöyle:

"Masum insanlara dönük bu saldırının iki nedeni var:

1-PKK bölgede çok sıkıştı, bir şey yapamıyor. Bu nedenle her şeyi yapabilecek durumda. Masum insanlara saldırarak ses getirmeye çalışıyorlar.

2-Sivil siyaset alanını daraltmak istiyorlar. Bu nedenle PKK, HDP'nin sine-i millete dönmesini, bu yolla meşruiyet alanı oluşturmaya çalışıyor."

Hükümet içinde aşırı sol örgütlerin PKK ile ortak hareket etme kararı alması da şöyle değerlendirildi: "Güç birliği açıklamasının sonucunda leri hareketlendirecekler. leri bu. Çünkü güç birliği yaptıkları örgütlerin tabanda karşılığı yok. Sadece üniversitelerde ne söylense yapabilecek militanları var. Onlar aracılığı ile üniversiteleri hareketlendirecekler. Bombalar ve üniversitelerdeki eylemler ile "ülkeyi yönetemiyorlar. Her yerde terör var" diyerek toplumsal algıyı yönlendirmeye çalışacaklar. PKK'nın bölgede ve Türkiye'de yapabileceği bir şey kalmadı. Sonu DHKP-C'ye benzeyecek. 3-4 çocuğu kullanarak eylem yaptıran, marjinalleşen ve desteğinin tamamen kaybeden bir terör örgütü olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’nın hedefi üniversiteler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN