‘Adlarınız sonsuza kadar yaşayacak’

Giriş Tarihi: 18.3.2016
‘Adlarınız sonsuza kadar yaşayacak’

Genelkurmay Başkanı Akar, “Çanakkale’de olduğu gibi, bugün de her türlü tehdidi bertaraf edecek güçteyiz” diyerek mesaj verdi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terör saldırılarının arttığı son dönemde önemli bir mesaj verdi. Mesajında TSK'nın her türlü tehlikeyi bertaraf edebilecek güçte olduğuna vurgu yapan Akar şunları kaydetti:
Aziz şehitlerimiz, yazdığınız cesaret ve kahramanlık destanları ile yüce milletimizin hafızasına kazınan adlarınız, sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu destanlar, ülkemizin ve milletimizin bütünlüğü ve güvenliği için yaptığımız bu mücadelede bizlere güç ve ilham kaynağı olmaktadır.

TSK TEMİNAT OLMAYA DEVAM EDECEK:
Yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, etkin, caydırıcı ve saygın bir ordu olan Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan sonra da kahraman milletimizin temel karakteri olan ve hiçbir zaman ödün vermeyeceği egemenlik ve bağımsızlığının, asil kanlarınızla sınırlarını çizdiğiniz kutsal vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı olmaya devam edecektir.

HER TÜRLÜ TEHLİKEYİ BERTARAF EDERİZ:
Çanakkale Zaferi; vatanın bütünlüğü, milletin egemenlik ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Tarihte eşine az rastlanır çok uluslu bir güce, canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya "Çanakkale geçilmez!" dedirten aziz milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Çanakkale'de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale Muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Adlarınız sonsuza kadar yaşayacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN