Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale ruhu yayılacak

Çanakkale Valisi Hamza Erkal "Çanakkale İslam ve Türk âlemi için çok önemli. Çanakkale ruhunun tüm Türk coğrafyasına nüfuz etmesini sağlamak istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Çanakkale ruhu yayılacak

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıldönümü törenlerine ev sahipliği yapacak. SABAH'a konuşan Vali Erkal, Çanakkale'de her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlanacak büyük zaferin önemine değindi. Vali Erkal, "Çanakkale, Osmanlı Devleti'nin yıkılması için başlatılan hareketin durdurulduğu noktadır. Çanakkale, İslam ve Türk âlemi için çok önemli. Çanakkale ruhunu tüm Türk coğrafyasına nüfuz etmesini sağlamak istiyoruz. 101 yıl önce savaşan kişiler sadece bu bölgenin insanı değil Sudan'dan, Mısır'dan hatta Balkanlar'dan gelerek canını bu topraklar için feda etti. Çünkü o dönemde bu topraklar son İslam toprağı olarak görülüyordu" dedi.

'GURUR DUYUYORUM'
Vali olarak ilk görev yerinin Çanakkale olmasının kendisini ayrıca gururlandırdığını belirten Vali Erkal şöyle konuştu: "Şimdi kutsal topraklarda görev yapıyorum. Bu benim için inanılmaz bir gurur. Her sabah Gelibolu'ya bakarak 'Layık olabiliyor muyum?' diye kendi kendime soruyorum. Atalarımız bize bu toprakları vatan yaptı. Onların bıraktığı mirası korumaya mecburuz." Büyük Zafer'in 101. yıl kutlamalarına iyi hazırlandıklarını belirten Vali Erkal, "24-25 Nisan'da çok fazla yabancı konuk bekliyoruz. Onları en iyi şekilde ağırlayacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale ruhu yayılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN