Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin'den flaş sı!

, kentte la ilgili gerekli her türlü tedbirin en üst seviyede alındığını belirterek, nevruz kutlama taleplerini, halkın huzur ve güvenliği noktasında bu toplantıların bugünlerde yapılmamasının daha uygun olacağı gerekçesiyle uygun görmediklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 18.3.2016 13:51 Güncelleme Tarihi: 18.3.2016 14:03
İstanbul Valisi Şahin'den flaş nevruz açıklaması!

, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla Edirnekapı Şehitliğinde düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, " için İstanbul'da ne gibi önlemler alındı?" şeklindeki sorusu üzerine Şahin, şunları kaydetti:

"Tarihimizde milletimizin istiklali, vatanımızın muhafazası için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Özellikle de vatanımızın bölünmez bütünlüğü noktasında mücadele eden ve son dönemde şehit olan tüm şehitlerimize ayrıca rahmet diliyorum. Nevruz ile ilgili ilimizde gerekli her türlü tedbir, en üst seviyede alınmıştır. Bu konuda birtakım talepler vardı nevruz kutlamalarına dair. Ancak hem halkımızın huzur ve güvenliği hem de o tür toplantılara katılacak insanların güvenliği noktasında bugünlerde bu toplantıların yapılmamasının daha uygun olacağını değerlendirdiğimiz için mevcut talepleri uygun bulmadık. Dolayısıyla biz bu noktada halkımıza herhangi bir yasa dışı, kanuni olmayan çağrılara itibar etmemelerini, bizim güvenlik kuvvetlerimize bu anlamda görevlerini yapmaları noktasında yardımcı olmalarını bekliyorum."

"VATANDAŞLARIMIZ SANSASYONEL HABERLERE İTİBAR ETMESİN"

İstanbul Valisi Şahin, bir gazetecinin "Ülkede çok sıcak bir günde söz konusu. Yakın zamanda Ankara'da olaylar yaşandı. Sosyal medyada Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğunun birtakım duyurular yaptığı iddiaları ortaya atıldı. Bunlarla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Dün onunla ilgili bir duyuru yaptık. O konudaki düşünce ve görüşlerimizi ifade ettik. Biz vatandaşımızı, abartılı birtakım haberlerle veya duyumlarla paniğe sevk edici bu tür davranışların doğru olmadığını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda dikkatli ve uyanık olmalarını ve özellikle sosyal medyanın da kontrolsüz şekilde kullanımıyla ortaya çıkan sansasyonel birtakım haberlere itibar etmemelerini rica ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Valisi Şahin'den flaş nevruz açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN