Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Yıldızları şehitleri unutmadı

Çanakkale’de 18 Mart törenleri için prova uçuşu yapan Türk Yıldızları uçaklarının üzerine temmuzdan bu yana şehit olan asker ve polislerin isimleri yazıldı

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Türk Yıldızları şehitleri unutmadı

Türk Hava Kuvvetleri'nin süpersonik (ses üstü) akrobasi timi Türk Yıldızları, 2016'nın ilk gösterisini 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıldönümünde Şehitler Abidesi üzerinde gerçekleştirecek.
Türk Yıldızları'nın NF-5 uçaklarının sağ ve sol kısımlarına 20 Temmuz 2015'ten bu yana terörle mücadele operasyonlarında şehit olan asker, polis ve korucuların isimleri yazıldı.
Çanakkale Zaferi'nin 101. yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenlerde, Çanakkale Boğazı'ndan gemi geçişi sırasında Türk Yıldızları da bir gösteri yapacak.
18 Mart Şehitleri Anma Günü'ndeki bu gösteriyi, Türk Yıldızları ekibi, Cumhuriyet'i kuranlara ve Cumhuriyet'i muhafaza etmek için şehit olanlara adadı. Türkiye'nin 20 Temmuz 2015'ten bu yana yoğun bir şekilde sürdürdüğü terörle mücadele operasyonlarında şehit olan güvenlik güçleri de unutulmadı.
Türk Yıldızları'nın gösteride kullandığı 7 adet NF-5 jet uçağının sol ve sağ bölümlerine, terörle mücadele şehit düşen 369 asker, polis ve korucunun isimleriyle rütbeleri yazıldı.
Türk Yıldızları, Şehitler Abidesi'ndeki gösteri sırasında, uçaklarında şehitlerin ismini de taşıyacak. Dünyanın önde gelen ses üstü akrobasi timleri arasında yer alan Türk Yıldızları uçaklarının gösteri sırasında aralarındaki mesafe 1 metreye kadar iniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Yıldızları şehitleri unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN