Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile sonrası geçişler durdu

liderleriyle Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki 'göçmen' zirvesinde nın ardından 'nın ilçesinden Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmek isteyen kalmadı.

Giriş Tarihi: 21.3.2016 09:21
AB ile anlaşma sonrası geçişler durdu

Avrupa'ya akımının durdurulmasını öngören sonrasında Avrupa'ya geçiş noktası olarak kullanılan koyları boşaldı. Günde 50 ila 200 arasında mültecinin geçiş noktası olan Akyarlar, Ortakent ve Bitez sahilleri sessizliğe büründü. Sah Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmek isteyen Suriyeli sığınmacılardan ise eser kalmadı. Sahiller sığınmacıların can yelekleri ve geride bıraktığı eşyalarla doldu.
Türkiye üzerinden Yunanistan'a ulaşan göçmenler 4 Nisan'dan itibaren Türkiye'ye geri gönderilecek bilgisi üzerine Yunanistan'da da haraketliliğin başladığı öğrenildi. 20 Mart Pazar gününden önce Yunanistan'a geçen göçmenleri kapsamayan anlaşmanın ardından, 21 Mart itibari ile geçişler tamamen durdu.

Öte yandan, TCG Karataş P 1212 savaş gemisi ve 2 sahil güvenlik botu ise geçişlerin önlenmesi için gece gündüz devriye görevi yapıyor. Karada ise Jandarma ekipleri gece gündüz araç kontrolü yapıyor. Polis ekipleri de ilçenin giriş ve çıkışlarında kontrollerini sürdürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB ile anlaşma sonrası geçişler durdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN