Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İktidar ile MHP ele ele verirse anayasa olur

AK Parti ve MHP'nin yeni anayasa için gerekli 367'yi bulamayabileceğini belirten Erdoğan, "Hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir" dedi

Giriş Tarihi: 21.3.2016
İktidar ile MHP ele ele verirse anayasa olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'nin Yıldız Sarayı Silahhane binasından canlı yayımladığı "Cumhurbaşkanı Gençlerle Buluşuyor" programında, gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI : Sadece iktidar partisi ile MHP el ele verse, 367'yi bulamayabilirler, o ayrı bir konu ama hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir. İnanıyorum ki millete gitmenin yolu açılsa, millet böyle bir yeni anayasa 'evet' diyecektir. Milletimize bu noktada güveniyorum. İktidar partisi ile MHP arasında asgari müştereklerin değil, azami müştereklerin olduğuna inanıyorum. Azami müştereklerin olduğu iki görüş, iki yapı, eğer bir araya gelir de böyle bir milli ve yerli anayasayı eğer oluşturursa, bu millet de kendisi için, kendi dokusunu yansıtan milli ve yerli bir anayasaya 'evet' diyecektir diye düşünüyorum. Temmenni ederim ki bu adım da kararlı bir şekilde atılır.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENÇLERLE BULUŞTU

2002'DE ERDOĞAN MI VAR DI?: Dikkat edin 'Erdoğan gitmeden Türkiye'ye istikrar gelmez' diyorlar. Peki 2002'nin sonunda veya 2003'ün başında Türkiye'de Erdoğan'ın başında olduğu bir iktidar mı vardı? Yoktu. Peki Türkiye neredeydi? Veren el miydi, alan el miydi? Alan eldi.

AB SAMİMİ DEĞİL: Shengen konusu bizim aslında çoktan hakkımız. AB bize her zaman çalım attı. Hiçbir zaman samimi davranmadılar. Şu anda da samimi davranmıyorlar.

ESAD LAHEY'DE YARGILANMALI: Suriye'de zalim Esad, terörist Esad var. Aslında Laheyde yargılanması gerekir.

RUHANİ'YE TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu'ndaki terör saldırısında bir vatandaşının hayatını kaybetmesi, üçünün de yaralanması nedeniyle İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye taziye mesajı gönderdi.

'AZİZ KARDEŞİM'
Erdoğan, "Aziz kardeşim" diye başlayan mesajında, "Bu alçak saldırı bir kez daha, uluslararası toplumun tam dayanışma ve işbirliğinin, terör belasının bertaraf edilmesi için elzem olduğunu göstermiştir. Bu konuda İran'la işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi isterim" ifadesini kullandı. Saldırıda 3 vatandaşının ölümü, 10'unun da yaralanması nedeniyle İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e de taziye mesajı gönderen Erdoğan, "Halkımızın korkuyu hakim kılmayı amaçlayan terör örgütlerinin eylemleri karşısında sergilediği cesaret ve irade, bizlere bu mücadelede kuvvet vermektedir" dedi. Bu arada Erdoğan, hayatını kaybeden İsrailliler için Türkiye Musevi Cemaati temsilcilerine de taziyelerini iletti.

ERDOĞAN'DAN DERBİ AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İktidar ile MHP ele ele verirse anayasa olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN