Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP’nin ihanetini PKK yalanladı

HDP’li vekil Nihat Akdoğan’ın ‘Yüksekova’daki operasyonda kimyasal silah kullanılıyor’ iddiasını telsiz konuşmalarında yalanlayan PKK’lılar, “Önüne gelen konuşuyor” diye tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 08:40 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 08:44
HDP’nin ihanetini PKK yalanladı

HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın, güvenlik güçlerinin Yüksekova'daki kimyasal silah kullandığı yönündeki iddiası, PKK'nın 'Ferho' ve 'Refik' kod adlı üst düzey yöneticilerinin telsiz konuşmalarında yalanlandı. Akdoğan'ın iddiasını 'büyük bir yalan' olarak nitelendiren PKK'lı teröristler, HDP'li vekilleri kastederek; "Bu adamlar yüzünden inandırıcılığımız kalmadı" diye yakındı.

Akdoğan'ın yalanı PKK'lı teröristlerin telsiz konuşmalarına şöyle yansıdı:

- Ferho: Refik duyuyor musun?

- Refik: Dinliyorum

- Ferho: O kimyasal olayı büyük yalan. Şehadetler yalan. Heval bu yalanı atanlar sonunda gerçeğin ortaya çıkacağını düşünmüyor mu? Yardım edeyim derken içine ..çıyorlar. Abartının ötesinde bir durum. Kimse bize artık inanmıyor.

- Refik: Niyet iyi ama dediğine katılıyorum. Yukarıdan da talimatlı değildir bu açıklama.

İki terörist arasındaki bu konuşma HDP'liler ile PKK arasında telsiz irtibatının olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

- Refik: Bu kimyasal yalanı ters tepti, haklısın. Hemen görüşelim, yukarı talimatlandırmadan kendi başlarına iş yapmasınlar. Önüne gelen konuşuyor.

- Ferho: Büyük çağrıyı kullanacağım, söylerim o zaman, haklısın.

Örgütün hain planı çökertildi

Yüksekova'da operasyon devam ederken, PKK'lıların terk ettikleri binaları güvenlik güçlerinin üzerine yıkmak için kolonlarına el yapımı patlayıcılar yerleştirdikleri ortaya çıktı. Örgütün sözde Kuzey Irak sorumlusu Fehmi Atalay ve sözde Yüksekova öz savunma sorumlusu Yusuf Saydut'un, 'Telho' kod adlı teröriste 'binaları patlatarak enkaz oluşturmaları ve bu şekilde güvenlik güçlerinin geçmelerini engellemeleri' yönünde telsizle talimat verdikleri tespit edildi.

Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’nin ihanetini PKK yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN