Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Independent: Brüksel için gösterilen hassasiyet neden Ankara için gösterilmedi?

İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent'ta, Belçika'nın başkenti Brüksel'de dün gerçekleştirilen terör saldırıları için gösterilen hassasiyetin Ankara saldırıları için gösterilmediğini vurgulayan bir yazı yer aldı.

Giriş Tarihi: 23.3.2016 16:43 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 16:59
Independent: Brüksel için gösterilen hassasiyet neden Ankara için gösterilmedi?

Görüşlerin yer aldığı Voices (Sesler) bölümünde Yasmin Ahmed imzasıyla yayınlanan yazıda, Eyfel Kulesi'nin Belçika bayrağı renklerine bürüneceği ve İngiltere'nin Başbakanlık konutunda Belçika bayrağının yarıya çekildiği hatırlatıldı.

"NEDEN TÜRK BAYRAĞI ASMADI"

Ahmed makalesinde, "Downing Street, Ankara'daki vahşetten sonra neden Türk bayrağı asmadı" diye sorarken, Türkiye'nin hedef olduğu terör saldırılarını anımsattı.

Ahmet terör saldırılarının ölü ya da yaralı sayılarıyla ölçülmemesi gerektiğini belirtirken, "Avrupa suskun kalırken, Türkiye'de çok daha fazla can gittiğini" yazdı.

"TÜRKİYE BİZİM DİKKAT ALANIMIZIN DIŞINDA KALIYOR"

"Bizim dayanışmamızın sınırları var gibi görünüyor ve bu sınırlar rahatsız edici bir şekilde Batı Avrupa haritası gibi duruyor. Türkiye bizim dikkat alanımızın dışında kalıyor, bizim acımızı satın alacak kadar yakında değil" ifadelerinin yer aldığı yazının dikkat çeken bir bölümü de şöyle:

"KÜRTLÜK İÇİN SALDIRI YAPANLAR DA TERÖRİST"

"Türkiye'deki saldırıların arkasında yatan etkenler, Brüksel bombalamalarının arkasındakilerden farklı. Bazıları Türk devletine karşı asırlık Kürt bağımsızlık hareketi adına yapılıyor; bazıları Brüksel saldırılarını düzenleyen ile aynı köktenciler -IŞİD- tarafından yapılıyor. Fakat taktikleri aynı: Terör."

"MÜSLÜMANLARI SUÇLAMAYA ÇALIŞMAYIN"

Yazı Yousafzai Malala'nın Batı'daki ve Doğu'daki terör mağdurlarına yönelik ayrımcılığa karşı yaptığı bir konuşmadan alıntıyla sona eriyor:

"Niyetiniz terörizmi durdurmaksa eğer, bunun için tüm Müslümanları suçlamaya çalışmayın; çünkü bu terörizmi durduramaz. Bu, daha fazla teröristi radikalize eder."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Independent: Brüksel için gösterilen hassasiyet neden Ankara için gösterilmedi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN