Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karaman'daki olayın bakanlık ve şahsım adına takipçisi olacağım'

Giriş Tarihi: 23.3.2016 17:19 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 21:53
'Karaman'daki olayın bakanlık ve şahsım adına takipçisi olacağım'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Karaman'da bazı öğrencilere yönelik istismar iddialarına ilişkin, "Aşağılık olayı gerçekleştiren kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için gerek bakanlık gerekse şahsım adına olayın takipçisi olacağım" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, İSO Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bir meseleyi izah etmek istediğini söyledi.

"ŞAHSIMI HEDEF ALAN LİNÇ KAMPANYASI YÜRÜTÜLDÜ"

Karaman'da herkesi derinden yaralayan bir hadise meydana geldiğini anlatan Ramazanoğlu, bu menfur hadise üzerinden sosyal medyada şahsını da hedef alan büyük bir linç kampanyası yürütüldüğünü kaydetti.

Konuya ilişkin gazetecilere verdiği cevaptaki bazı ifadelerinin çarpıtılarak servis edilmesi nedeniyle yanlış bir algıya dönüştürülmüş olabileceğini bildiren Ramazanoğlu, şunları kaydetti:

"YANLIŞ ALGILARI DÜZELTMEK İSTİYORUM"

"Bu konudaki yanlış algıları düzeltmek istiyorum. Karaman'daki olay bize ulaştığı andan itibaren davaya müdahil olunmasını istedim. Olay çocuklarımıza karşı yapılan cinsel istismar ve tecavüz olayıydı. Kadın ve çocuklara şiddet, istismar ve tecavüz olaylarında gerek şahsım gerekse bakanlığım olarak sıfır toleransla yaklaşıyoruz. Bu suçu işleyen kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Gerekli rehabilitasyon çalışmaları eş zamanlı olarak başlatıldı. Bu aşağılık olayı gerçekleştiren kişinin en ağır şekilde cezalandırılması için gerek bakanlık gerekse şahsım adına olayın takipçisi olacağım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karaman'daki olayın bakanlık ve şahsım adına takipçisi olacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN