Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sait Yüce HDP'nin Said Nursi'nin mezarı önerisine cevap verdi

AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, HDP Grup Önerisi Üzerine Bediüzzaman Said-i Nursi, Şeyh Said ve Seyyit Rıza'nın kayıp mezar yerlerinin bulunmasına dair önerge üzerine yaptığı konuşmada "Said Nursi'den Said-i Kürdi çıkar ama Said-i Kürdi'den Said Nursi çıkmaz." dedi. Sait Yüce, Abdullah Öcalan'ın Said Nursi hakkındaki iftiralarını da gündeme getirdi.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 14:24 Güncelleme Tarihi: 24.3.2016 15:17
Sait Yüce HDP'nin Said Nursi'nin mezarı önerisine cevap verdi

AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Said Nursi'den Said-i Kürdi çıkar ama Said-i Kürdi'den Said Nursi çıkmaz. Öcalan'ın bu Said'lerle ilgili hem 'gerici' hem 'İngiliz ajanı' diye beyanları var. Öneriyi verenlerin Öcalan ile de hesaplaşmaları gerekir. Kürt milliyetçilerinin Said Nursi'den ellerini çekmeleri ve onu siyasi bir araç olarak kullanmaktan vazgeçmeleri ahlaki bir sorumluluktur." dedi.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ'NİN HAYATI

"SAİD NURSİ'DEN ELİNİZİ ÇEKİN"

Öneri aleyhinde söz alan AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, şunları kaydetti: "Kürt milliyetçilerinin Said Nursi'den ellerini çekmeleri ve onu siyasi bir araç olarak kullanmaktan vazgeçmeleri ahlaki bir sorumluluktur.

"TEK PARTİ BASKI VE ZULÜM ORTAMININ..."

Said Nursi sadece Kürtlerin değil, Türkiye'nin, hatta alem-i İslam'ın çimentolarından biridir ve öyle de kalacaktır. Tek partinin baskı ve zulüm ortamının yöneticileri insanlığa, İslamiyet'e, kardeşliğe yakışmayan vahim hatalara imza atmışlardır. Biz yakın tarihimizdeki bu kabul edilemez zulüm ve yanlışlıkları sonuna kadar reddediyoruz. O zulümleri yapanlar bu insanların dirisinden rahatsız oldukları gibi, ölüsünden, naaşından, kabirlerinden de rahatsızdılar, mezarlarını bu yüzden de kaybettiler."

Sait Yüce HDP'nin Said Nursi'nin mezarı önerisine cevap verdi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sait Yüce HDP'nin Said Nursi'nin mezarı önerisine cevap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN