Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkeme bile şaşırdı

İkinci sınavda çuvallayan adayların "iki rakam"lı savunması mahkeme başkanını çileden çıkardı

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Mahkeme bile şaşırdı
2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 54'ü tutuklu 230 kişi hakkında açılan davanın dördüncü duruşması dün yapıldı. Para transferleriyle ilgili iddiaları yine "borç alışverişi" diye savunan sanıklar, ikinci sınavdaki başarısızlıklarına ise ilginç ifadelerle geçiştirdi.

Matematik sorusunda hiçbir işlem yapmamasına rağmen, doğru cevabın iki rakamla bulunabileceğini savunan sanığa ise mahkeme başkanı, "profesör" sözüyle tepki gösterdi.

Soruların sızdırılıp servis edildiği sınavdan 114 net yapan sanık Hasan Demir ise MASAK raporundaki para hareketlerini ev ve araba alışverişiyle savundu.

2009 yılında KPSS'ye hazırlanmaya başladığını öne süren sanık İbrahim Zık, iptal edilen sınavın aksine tekrar edilen ikinci sınavdaki düşüş nedeni ise ilginç bir gerekçeye bağladı.

BAHANELER ZİNCİRİ!

Zık'ın, düşüş nedenini askerde yaşadığı psikolojik sıkıntılarla savunması dikkat çekti. Sanık Gökhan Menteş ise tekrar sınava girmemesini birden fazla gerekçeyle savundu. Menteş mahkemeye, "evlilik hazırlığım, hayatını kaybeden kayınpederim, ÖSYM'nin sınav yerini İstanbul olarak belirlemesi ve iş yerimden izin alamadığımdan sınava giremedim" diye kendini savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme bile şaşırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN