Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti anayasa için meydanlara inecek

Başbakan Davutoğlu, yeni anayasa çalışmasını en geç haziran sonu gibi Meclis’e getireceklerini söyleyerek, “Meclis’ten vizeyi alıp, onayını almak üzere yine meydanlarda milletimizle buluşacağız” dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
AK Parti anayasa için meydanlara inecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu:

YENİ ANAYASA: Bu millete en büyük vaadimiz yeni anayasadır. Sözümüzü de mutlaka yerine getireceğiz. AK Parti bünyesinde oluşturduğumuz anayasa komisyonu, bir yandan yazımı bir yandan kamuoyuna dönük faaliyetlerini tamamlayacak. Haziran gibi Meclis'e sunmuş olacağız. Yeni anayasanın gereken desteği bulacağına inanıyorum. Meclis'ten de vizeyi alarak milletimizin huzuruna çıkacak, onayını almak üzere yine meydanlarda milletimizle buluşacağız.

HEPSİ AYNI: Ceylanpınar'da uyuyan polisleri, İstanbul'da cumhuriyet savcısını katledenler, Suruç'ta toplanan insanların arasına girip, Ankara Kızılay'da servis aracının yanında, belediye otobüs durağında, İstanbul'da meydanda, caddede bomba patlatanlar, Brüksel'de metro ve havalimanında, Lahor'da lunaparkta bomba patlatanlar aynı alçaklardır. İsimleri, kimlikleri farklı olabilir ama hepsi insanlık düşmanıdırlar.

MASKELERİ DÜŞTÜ: Esas meselesi ağaç, dershane, hak, hukuk olmayanlar, Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye, hükümetimize ve ülkemizin istikrarına saldırarak, Türkiye'nin omurgasına ateş ediyorlar.

EVE KAPANMAYIN: Onlar bizi hayattan koparmak istiyorlar. Herkes sokağa, caddeye, meydana, büyük özgüvenle çıkmalı. Komşularımızın kimliklerini değil, hali hatırını soralım. Herkese "esselamü aleyküm" diyelim. Evlerimize, mahallelerimize kapanmayalım.

'MİLLİ MUHALEFET YOK': Türkiye'de yerli, milli bir muhalefet var mı? Maalesef yok. Sayın Kılıçdaroğlu topluma güvensizlik aşılamaya çalışıyor. Terör örgütlerine esaslı bir laf söylemeden, devleti yıpratmaya çalışıyor. CHP, Paralel Yapı ve marjinal sol örgütlerle ittifak yaparak Türkiye'ye de muhalefet yapmaya çalışıyor. (HDP lideri Demirtaş'a yönelik) AB vizeleri kaldırırsa bütün Kürtler Avrupa'ya gidermiş. Aklınca 'vizeleri kaldırmayın' diyor. Birisi Türk Baas'ı CHP; birisi Kürt Baas'ı HDP.

Bu arada Davutoğlu; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'la birlikte, terörden zarar gören Sur ilçesinin tarihi yapısını koruyacak çalışmaları ele aldı.

Başbakan Davutoğlu, grup toplantısının sonunda Hakkâri bayan futbol takımına hediyeler vererek kutladı. Davutoğlu futbol terimleriyle kadın futbolcularla şakalaştı. Futbol takımı üyeleri de Davutoğlu'na Hakkâri kilimi hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti anayasa için meydanlara inecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN