'li vekil Yedekçi: Kanal 'a izin vermeyeceğiz

Giriş Tarihi: 30.3.2016 17:00 Güncelleme Tarihi: 30.3.2016 17:32
CHP'li vekil Yedekçi: Kanal İstanbul'a izin vermeyeceğiz

Her fırsatta Türkiye'yi ileriye taşıyacak projelere taş koyan 'nin, Milletvekili Yedekci, "Biz hiçbir şekilde Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Türkiye'nin geleceği ve itibarı açısından yapılan büyük projelere her fırsatta taş koyan aynı yolda devam ediyor.

CHP'li vekil Gülay Yedekçi, haddini aşan ifadeler kullanarak 'Kanal 'un yapılmasına izin vermeyeceklerini' söyledi.

Yedekci, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun gündemine "torba yasanın" geldiğini belirterek, kendilerinin de bu vesileyle Kanal İstanbul Projesi'nin yasal alt yapısının hazırlanma çalışmalarından haberdar olduklarını söyledi.

BAKAN YILDIRIM: KANAL İSTANBUL ALTYAPISINDA SORUN YOK

YAPILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Yedekci, "torba yasayla" çeşitli kanunlarda değişikliklerin önerildiğini ve hukukun arkadan dolanılmasının söz konusu olduğunu savunarak, "CHP olarak daha önce Anayasa Mahkemesine giderek iptal ettirdiğimiz maddeler tekrar aynı şekliyle getiriliyor ve sanki hiç iptal edilmemiş gibi bir intiba yaratılmaya çalışılıyor. Torba yasanın asıl amacının, su yolu adı altında isimlendirilen Kanal İstanbul Projesi'nin hayata geçirilme çalışması olduğu kanaatindeyiz." diye konuştu.

Kanal İstanbul Projesi'nin İstanbul için ölümcül tehlikeye sahip olduğunu ileri süren Yedekci, proje güzergahı içerisinde yer alan su havzaları, ormanlar ve birinci derece doğal sit alanlarının yok edileceğini öne sürdü. Yedekci, "Biz, hiçbir şekilde Kanal İstanbul'un yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bununla ilgili toplumsal muhalefetin harekete geçeceğine eminiz." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li vekil Yedekçi: Kanal İstanbul'a izin vermeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN