Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet ve sputnik'in "Erdoğan 'de konuşacak düşünce kuruluşu bulamadı" yalanı

Giriş Tarihi: 30.3.2016 17:20
Cumhuriyet ve sputnik'in Erdoğan ABD'de konuşacak düşünce kuruluşu bulamadı yalanı

Cumhuriyet Gazetesi’nde bugün, “Erdoğan’ı konuşturun” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nükleer zirve için gittiği ’de ziyaret sırasında konuşabileceği bir düşünce kuruluşu bulamadığı ve herhangi bir düşünce kuruluşu tarafından da konuşma daveti almadığı ileri sürüldü.

Türk yetkililerin bu yöndeki yoğun çabalarına rağmen önemli düşünce kuruluşu Carnegie Vakfı'ndan ret yanıtı geldiği, Brookings Enstitüsü'nün de ilk önce böyle bir talebe soğuk baktığı iddiaları yer aldı. Ancak daha sonra büyük bir Türk holdingin kadın başkanının özel ricası sayesinde Brookings Enstitüsü başkanı Strobe Talbott'un ikna edildiği ve Erdoğan'ın konuşması isteğine olumlu cevap verildiği belirtildi. Bahsedilen iddialar Sputnik Türkiye haber sitesi tarafından da paylaşıldı.

İddiaların aksine Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Atlantic Council,Carnegie, Council on Foreign Relations, Brookings Enstitüsü ve Sais gibi birçok düşünce kuruluşu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a konuşma daveti gönderdi. Cumhurbaşkanlığı ise seçenekler arasında Brookings Enstitüsü'nde karar kıldı. Söz konusu davet, Brookings Enstitüsü başkanı Strone Talbott tarafından yazılı olarak gönderildi.

Kaynak:Gununyalanlari.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet ve sputnik'in "Erdoğan ABD'de konuşacak düşünce kuruluşu bulamadı" yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN