Kara paranın babaları Pensilvanya'da

Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili "Ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi gerekçesini bilmeden değerlendirme yapmak doğru değil. Kara paranın babaları Pensilvanya'da duruyor. Acaba yetkili merciler bir uygulama yaptı mı?" dedi

Kara paranın babaları Pensilvanya'da
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD YOLCULUĞU ÖNCESİ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da düzenlenecek Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere dün ABD'ye gitti. Hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

PENSİLVANYA'DALAR: (Rıza Sarraf'ın Amerika'da tutuklanması) Bu konu aslında ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi bir kara para aklama konusu mudur, değil midir, bunun gerekçesini bilmeden böyle bir değerlendirme yapmayı da doğru bulmuyorum ancak kara paranın babaları orada duruyor. Pensilvanya'da duruyor. Burada duranlara acaba oradaki yetkili merciler herhangi bir uygulama yaptılar mı?

FETÖ'NÜN FİNANS AYAĞINA DARBE

AVUKATLARI GEREKLİ CEVABI VERİR: Amerika'daki hukuk büroları geçenlerde yine çok ilginç suç duyurularında bulundu. Paralel Devlet Yapılanması'nın Amerika'da birçok eğitim öğretim kurumları var. Bu eğitim öğretim kurumları içerisinde Amerika'nın carter schoolları var. Bu carter schoollarını en güzel şekilde, çok sinsice, akıllıca söğüşlediler ve söğüşlemeye de devam ediyorlar. Bunlar ufak rakamlar değil. 100 milyon dolarları aşan rakamlar. Önce bunlara yönelik bir adım atsınlar. Bunlara yönelik daha hiçbir adım atmadılar. Bu bir kişi, 10 kişi, 100 kişi değil. Binlerce kişi. Bunların da banileri giriyorlar, çıkıyorlar. Biz kendilerini bu konuda da uyardık. Bu kişi ülkemizde aynı şekilde bu kara para aklamayı yaptığı gibi bu kara para aklama noktasında bu kişinin koordine ettiği kişiler ülkemizde ya şu anda tutuklu hapiste bir kısmı da firarda. Bunları da duyurduğumuz halde hala ne yazık dostumuz Amerika'daki yetkililer buna karşı en ufak bir duyarlılık göstermediler. Rıza Sarraf'la ilgili varsa bir şey onu zaten Rıza Bey'in avukatları da gerekli cevabı, gerekli şekilde onlara herhalde vereceklerdir ve kendisini de savunacaklardır. Bu zaten ülkemizle alakalı bir konu da değildir. Bunu da çok açık net söylemiş olayım.

"Kara paraların babaları Pensilvanya'da duruyor"


DAEŞ DARMADAĞIN: (Başika'da bir askerin şehit edilmesi) Hemen olayın ardından gerekli bütün gerek oradaki fırtına obüslerimiz en ağır şekilde onlara cevabı vermiş ve bedelini ödetmiştir gerek koalisyon güçleri havadan verilen hedefleri vurmuşlardır. Ardından bizim hava kuvvetlerimiz aynı şekilde oradaki DAEŞ noktalarını ciddi manada vurmuş ve adeta darmadağın etmiştir diyebiliriz. Bu süreç bu noktada artarak çok daha farklı bir şekilde devam edecektir.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara paranın babaları Pensilvanya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN