Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Casusluk davasında yeni gelişme!

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün kapalı duruşmalarla yargılandıkları davanın duruşması, sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasının devamına hükmedilerek 22 Nisan'a ertelendi.

Giriş Tarihi: 3.3.2016 05:30 Güncelleme Tarihi: 20.6.2016 14:09
Casusluk davasında yeni gelişme!

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada, öncelikle sanıklardan Can Dündar'ın savunmasının alındığı ve savunmadan sonra çapraz sorgusunun yapıldığı öğrenildi. Saat 16.30'a kadar süren savunmanın ardından duruşmaya yarım saat ara verildiği kaydedildi.

Aradan sonra tekrar başlayan duruşmada sanıklardan Erdem Gül'ün de savunma yaptığı, avukatlarının beyanları ve çapraz sorguyla bu savunmanın yaklaşık 1,5 saat sürdüğü öğrenildi.

Duruşmada sanıkların savunmalarının alınmasının ardından taleplere geçilirken, Dündar ve Gül'ün avukatlarının, müvekkilleri hakkında daha önce verilen yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep ettikleri belirtildi. Taleplerle ilgili görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan'ın da, tanık olarak gösterilen gazeteci Emre Erciş'in zorla getirilmesi ve sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirinin devamına karar verilmesini istediği kaydedildi.

Taleplerin ardından saat 18.30'de duruşmayı sona erdiren mahkeme heyeti, sanıklar hakkında, üzerlerine atılı suçların niteliği ve kanunda ön görülen ceza karşılıklarına göre, yurt dışına çıkış yasağından oluşan adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması taleplerinin reddine hükmetti.

Daha önce hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan tanık Emre Erciş ile ilgili yeniden zorla getirilmesi kararı alan ve CHP milletvekillerinden Şafak Pavey'in duruşmalara gözlemci olarak katılması talebini ise reddeden heyet, duruşmayı 22 Nisan'a erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Casusluk davasında yeni gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN