Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan o soruya sert cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brookings Enstitüsü'nde 'tutuklu gazeteciler' ile ilgili soruya cevap verdi.

Giriş Tarihi: 1.4.2016 01:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan o soruya sert cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brookings Enstitüsü'nde soruları cevapladı. Yabancı gazetecinin ''deki tutuklu gazeteciler ABD için büyük bir kaygı' sorusuna Erdoğan, sert cevap verdi.

"BURADA İLLEGAL BİR GÖRÜNTÜ SERGİLİYORLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "'de cezaevlerinde anayasayla teminat altına alınan basın hürriyeti kapsamında hükümlü ve tutuklu hiçbir gazeteci yoktur. Bunlar, buralarda çok farklı şekilde ifade ediliyor. İçeri girerken, orada bazı bağıran çağıranları gördüm. O bağıran çağıranlar da bu işi bildikleri için bağırıp çağırmıyorlar. 'de ilk defa yapılmış, halkın seçtiği cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçilmiş olan Erdoğan'a karşı burada illegal bir görüntü sergiliyorlar." diye cevap verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BROOKİNGS ENSTİTÜSÜ'NDE KONUŞTU


"SADECE 7 İSİM VAR, BUNLAR DA..."

Tutuklu gazeteci olduğu iddia edilen 52 isim, başta terör suçları olmak üzere birçok suçtan temyiz aşamaları da tamamlanmak suretiyle cezası kesinleşen isimlerdir. Tutuklu gazeteci olduğu iddia edilen sadece 7 isim vardır. Sadece 2'sinin sarı basın kartı vardır. Bunlar da bizi aldatmasın. 7 isimden 4'ü PKK terör örgütüne üye olmak, 3'ü ise FETÖ terör örgütüne üye olmaktan yargılanmaya devam ediyor.

FETÖ nedir açıklayayım. O da milli güvenlik strateji belgesiyle illegal faaliyetler gösteren bir örgüt. Bunun bir diğer yanıtı, cezaevlerinde anayasa ile teminat altına alınan basın hürriyeti altına hükümlü hiçbir gazeteci yoktur. Bunlar buralarda farklı şekilde ifade ediliyor.

"PKK NEYSE PYD DE ODUR"

"ORADA BAĞIRIP ÇAĞIRANLAR..."

İçeri girerken bağıran çağıranları gördüm. Bu işi bildikleri için bağırıp çağırmıyorlar. Türkiye ilk defa yapılmış bir cumhurbaşkanlığı seçiminde, yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçilmiş olan Erdoğan'a karşı burada illegal bir görüntü sergiliyorlar. Şu anda yüzde 52 desteğe sahip olan Erdoğan diğer adaylardan bir tanesi ki en yakın olan yüzde 35 almıştır, arada 17 puan var, 14 partinin desteği olmasına rağmen almıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de soruları cevapladı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan o soruya sert cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN