Obama Erdoğan'a taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'daki ikili temasları kapsamında Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. Beyaz Saray'daki ikili görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Görüşmede DAEŞ'i zayıflatma ve yok etme çabaları ele alındı. Zirveden sonra Beyaz Saray'dan bir açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 1.4.2016 07:12 Güncelleme Tarihi: 1.4.2016 12:31
Obama Erdoğan'a taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunun ele alındığı bildirildi.

BEYAZ SARAY'DA KRİTİK ZİRVE
OBAMA'DAN TAZİYE

Görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunun ele alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"ABD Başkanı Obama, şahsı ve halkı adına, Diyarbakır'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye'nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit etmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, DAEŞ'i geriletme ve ortadan kaldırmaya yönelik ortak çabaları daha artırmak için neler yapılabileceği konusunu da ele almışlardır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama ile görüştü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama Erdoğan'a taziyelerini iletti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN