Alçak saldırıyla ilgili başsavcılık soruşturma başlattı

Giriş Tarihi: 2.4.2016 13:38 Güncelleme Tarihi: 2.4.2016 14:18
Alçak saldırıyla ilgili başsavcılık soruşturma başlattı

Cumhuriyet Başsavcılığı Can Dündar duruşması öncesinde SABAH muhabiri ’ın Cumhuriyet Yazarı Sabuncu’nun saldırısına maruz kaldığı olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Güvenlik kamerası görüntülerine el koyan savcılık, 'ın da ifadesine başvurdu. Dilek Yaman saldırganlardan Sabuncu'yu tanıdığını kendisini darp eden diğer kişilerin de kameralardan tespit edilmesini istedi. Güvenlik kameraları görüntülerinde Birgün Yazar'ı Erk Acarer'in de bayan muhabire yumruk salladığı görülüyor.

ÖZEL İSTİHBARAT

Cumhuriyet Başsavcılığı Can Dündar ve Erdem Gün'ün casusluktan yargılandıkları duruşma öncesinde Adliye koridorunda SABAH muhabiri Dilek Yaman'a saldırılması ile ilgili soruşturma başlattı.

SABAH'A İKİYÜZLÜ SALDIRI

Dilek Yaman saldırısının yeni görüntüleri

İFADE VERDİ

Başsavcılık soruşturma dosyasına Dilek Yaman tarafından verilen şikayet dilekçesini ekledi. Adli Tıp'a sevk edilen Dilek Yaman'a darp gördüğüne ilişkin rapor verildi. Daha sonra ifadesine başvurulan Dilek Yaman, olay yerine geldiğinde Can Dündar'ı desteklemeye gelenlerin iki gazeteci arkadaşını linç etmeye çalıştıklarını onları tatlı dil kullanarak sakinleştirmek istediğini fakat bir kadın tarafından kendisine hakaret içerikli sözler söylemeye başladığında bu kadın ile ufak çaplı bir tartışma yaşadığını söyledi.

SABUNCU, BAŞ ŞÜPHELİ

Söz konusu kadın ile tartıştığı sırada cumhuriyet yazarı Murat Sabuncu'nun kalabalığın arkasından kendisine doğru saldırdığını kaydeden Yaman, refleks ile ittiğini, Sabuncu ve güvenlik kamerası görüntülerinde belli olan kendisine saldıran diğer kişilerden de şikayetçi olduğunu söyledi. Soruşturma kapsamında olay yerinde bulunan muhabirimiz Nazif da ifade verdi. Karaman da Murat Sabuncu'nun kalabalığın arkasından kendilerine doğru saldırdığını söyledi.

GÖRÜNTÜLER NET

Savcılık soruşturma kapsamında adliyenin 1. Katında bulunan C3 bloktaki olay yerini gören güvenlik kamera görüntülerine el koydu. Basına da yansıyan güvenlik kamerası görüntülerinde Dilek Yaman'ın olay yerine sonradan geldiği, Murat Sabuncu'nun Yaman'a saldırı gerçekleştirdiği, ayrıca Birgün yazarı Erk Acarer'in de savunmasız bayan gazeteciye saldırı gerçekleştiren gurubun içerisinde olduğu belirlendi. Cumhuriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven'in de saldırı bölgesinde olduğu, Murat Sabuncu'yu saldırı sonrasında olay yerinden uzaklaştırdığı kaydedildi. Güven'in duruşmayı takip etmeye gelen SABAH muhabirlerine hakaret içerikli ifadeler kullanan kişilerden bir tanesi de olduğu iddia edildi.

DİĞER KİMLİKLER DE BELİRLENECEK

Soruşturma çerçevesinde saldırıya dahil olan bütün kişilerin kimlikleri belirlenecek. Dilek Yaman, Murat Sabuncu'nun yanı sıra kimlikleri belirlenecek kişilerden de ayrıca şikayetçi olacak. Zaten dilekçede "kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilecek kişiler diye bir ifade kullanıldığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alçak saldırıyla ilgili başsavcılık soruşturma başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN