Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamuda FETÖ temizliği sürüyor

Devletin içine sızan Paralel Yapı’nın temizlenmesine yönelik operasyonlar kapsamında Toprak Mahsulleri Ofisi’nde aralarında 3 daire başkanının bulunduğu 5 yönetici görevden alındı.

Giriş Tarihi: 2.4.2016 10:58
Kamuda FETÖ temizliği sürüyor

Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK), Paralel Devlet Yapılanması ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğinin açıklanmasının ardından kamuda FETÖ temizliği hızlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Paralel ile mücadelede hiçbir tavizin verilmemesi yönünde ilgili bürokratlara talimat vermişti. Devlet Denetleme Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı ve 'nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda Paralel Yapı operasyonu genişleyerek devam ediyor. Bu kapsamda MGK sonrası ilk olarak Gıda, ve Hayvancılık Bakanı Faruk düğmeye bastı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) aralarında 3 daire başkanının bulunduğu 5 yönetici, 'Paralel Yapı' operasyonu kapsamında görevden alındı. Bakan Çelik'in talimatıyla TMO Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı İsmail Mandıracı, Fındık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Bahar, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özkan Günday, Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen ve Eğitim Şube Müdürü Haluk Türkoğlu görevden alındı.

OPERASYON SÜRECEK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı kuruluşlarının yanı sıra merkez birimlerinde de paralel operasyonu genişleyerek devam edecek. DDK, Devlet Personel Başkanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen Paralel operasyonun kritik kurumlara da uzanması bekleniyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Merkez Bankası, TÜBİTAK, Hazine Müsteşarlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı birimler, Gelir İdaresi Başkanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi kritik öneme sahip kurumlarda Paralel temizlik sürecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamuda FETÖ temizliği sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN