Rus basınında uzlaşma havası

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Rus basınında uzlaşma havası

Rus basınına göre, Rus pilotu öldüren Alparslan ’in (sağda) gözaltına alınması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’den verdiği olumlu mesajlar, ikili ilişkilerin düzeltilmesinin yolunu açabilir.

Rus pilotu öldürdüğünü itiraf eden Alparslan 'in sahtecilikten gözaltına alınması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'den yolladığı "Bölgede yaşanan sorunlar ülkelerimiz arasında işbirliğini zorunlu kılıyor" mesajı Moskova'da yankı yarattı.

'ÖNEMLİ ADIM OLABİLİR'
Dışişleri, Çelik'in yakalanması konusunda şimdilik yorum yapmazken, medyadaki genel hava, özellikle Çelik'in yargılanmasının, iki ülke arasındaki gerginliğin aşılması yolunda ilk önemli adım olabileceği şeklinde. Bu arada 'nın en önemli internet haber-analiz sitelerinden Gazeta.Ru manşetini bu konuya ayırarak, Putin ve Erdoğan'ın tokalaşmak üzere birbirlerine el uzattıkları fotoğrafı "Rusya ile buluşmaya doğru iki adım" başlığıyla manşetine taşıdı. İş çevrelerinin saygın radyo istasyonu Business FM de Erdoğan'ın son açıklamalarını "Türkiye'nin Rusya ile uzlaşma adımı" diye niteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus basınında uzlaşma havası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN