Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan: ''Kaz Dağları oksijen depomuz''

Giriş Tarihi: 2.4.2016 15:19 Güncelleme Tarihi: 2.4.2016 15:23
Turan: ''Kaz Dağları oksijen depomuz''

'nin Kaz Dağları ile ünlü Yenice İlçesini anlatan fotoğraf sergisi Kızılay metro durağında açıldı.

Yenice'yi anlatan 110 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışını AK Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Milletvekili Fatih Şahin, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer yaptı.

Çanakkale'nin tarihi, doğası, tarım ve turizmiyle çok özel bir şehir olduğunun altını çizen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Kazdağları'nın Alp'lerden sonra en zengin ikinci oksijen kaynağı olduğunu söyledi.

Turan,Çanakkale sadece Şehitlik'ten ya da sadece Troya'dan ibaret bir şehir değildir. Çanakkale'de tarih var, doğa var. Bir doğa harikası olan Kaz Dağları Yenice ilçemizin sınırları içerisinde. Kaz Dağları Çanakkalemizin markasına marka katan önemli değerlerden biri. Bu anlamda buraya sahip çıkmak, burayı Çanakkalemizin yükselen bir değeri haline getirmek, hepimiz için asli bir görevdir. Kaz Dağları hakkında birçok manipülatif haberler yapılıyor. Burası bizim nefes alanlarımızdır. Daha önce başka yerlerde de ifade ettik, bir emanet olarak gördüğümüz Kaz Dağlarına hakkıyla muamele edeceğiz. Buranın bir doğa harikası olarak kalması için her zaman çaba sarf edeceğiz. Böyle bir sergiyi açtığı için Yenice Belediyesine, Belediye Başkanımız Sayın 'a, Kaymakamımız Musa Evin'e teşekkür ediyorum. Ayrıca sergi için bu salonu verme inceliğinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne de teşekkür ederiz" dedi.

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar açılışa katılan misafirlere teşekkür etti. Belediye tarafından vatandaşlara Kaz Dağı kekiği ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan: ''Kaz Dağları oksijen depomuz''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN