Cumhurbaşkanı Erdoğan dönüşü açıklamalarda bulundu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretini tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. Erdoğan havalimanında yaptığı basın açıklamasında ABD'de PKK ve Paralel Yapı'nın nasıl birlikte hareket ettiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 3.4.2016 13:04 Güncelleme Tarihi: 3.4.2016 13:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü açıklamalarda bulundu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

"PARALEL YAPIYA GÖNÜL VERMİŞ OLAN SAF VE TEMİZ KARDEŞLERİMİZE SESLENİYORUM"

Türk-Amerikan iş çevreleriyle biraraya geldik. Yatırım ajansımızla yapılacak görüşmelerle birlikte ülkemizde nerede, nasıl hangi teşviklerden istifa etmeleri hakkında kendilerine hatırlatmaları yaptık. Ülkemde bazı şeyleri boşuna anlatmıyoruz, konuşmuyoruz. Bunu enstitünün önünde bizzat görmenin öyle bir delille, ispatla yaşamanın bahtiyarlığını duydum. Orada PKK terör örgütünün temsilcileri, YPG, Asala'nın temsilcileri, paralel devlet yapılanmasının temsilcilerinin hepsinin içiçe, yanyana olduklarını gördük. Bu bir ispattı, delildi. Onun için paralel yapılanmasına gönül vermiş olan saf ve temiz kardeşlerimize sesleniyorum; kimlerle beraber olduğunuzu görün. Onların nasıl içiçe olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunlar ülkemizde şehit olan Mehmetçiğimiz, polisimiz, köy korucuları için ağlamıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü konuştu

"O DA GAZETECİ, BİZDEKİLER DE GAZETECİ"

Azeri bir gazetecinin yanıma yaklaşarak Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki çatışmalar neticesinde 12 Azeri kardeşimizle ilgili bana soru sorarken, gözlerinden akan yaşları gördüğümde orada duymamak mümkün değil. O da gazeteci, bizdekiler de gazeteci. Buradaki medya mensuplarını tenzih ediyorum. Gazetecilik bu ülkenin Cumhurbaşkanına, ailesine küfretmek değildir. İşte orada gördüğüm o tablo aslında ders niteliğinde bir tablodur. Burada son dönemde yaşanan önemli gelişmeler karşısında Türkiye'nin çabalarını ve vizyonunu 'deki siyasi, akademik, düşünce çevreleriyle paylaşma imkanım oldu. Ziyaretim sırasında ABD'de yerleşik Türk ve Müslüman toplum temsilcileriyle biraraya geldik. Yapımı tamamlanan Türk-Amerikan Medeniyet Kültür Merkezi'nin resmi açılışını gerçekleştirdik. Gerçekten muhteşem proje. Amerika'daki müslümanlar için cazibe meselesi haline gelen böyle bir merkeze Kanada ve değişik yerlerden oraya gelip, bizlerle o heyecanı paylaşmaları da manidardı.

"EĞER ERMENİSTAN TARAFI ATEŞİ KESERSE AZERBAYCAN DA ATEŞKESE HAZIR OLDUĞUNU AÇIKLADI"

Bünyesinde cami, kültür merkezi, İslam Eserleri Müzesi, konferans salonu, restaurantı, kendi kültürümüzün içerisindeki hamamlarına varıncaya kadar mimaride Osmanlı sanatının orada ortaya çıktığı bir eseri gördük. Bu merkezin ihtiyaç duyulan kültürler arası, medeniyetler arası ilişkilerde uyum açısından önemli bir misyon üstlenecektir. Ben olayı duyduğum anda İlham Aliyev kardeşimi aradım. Kendilerine başsağlığı dileklerimizi ilettik. O anda zaten çatışmalar devam ediyordu. Ateşkesle alakalı az önce aldığım bilgi, eğer Ermenistan tarafı ateşi keserse Azerbaycan da ateşkese hazır olduğunu açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü açıklamalarda bulundu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN