Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de şehitler için düzenlendi

Giriş Tarihi: 3.4.2016 17:40
Mardin'de şehitler için tören düzenlendi

’in Nusaybin ilçesinde, teröristler tarafından şehit edilen 5 asker ve 1 polis için, Selen Kışlası’nda düzenlendi. Törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı. Şehit İbrahim Akdemir’in eşi, törende söyledikleriyle gözleri yaşarttı.

'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit düşen Astsubay Çavuş Atilla Kaya (25), Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Bekir Kelleci (25), Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Polat (26), Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil (22), Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir ve Özel Harekat Polisi İsrafil Kargı (27) için Mardin'de düzenlendi.

"BU VATAN AŞKIDIR, BU SEVDA BAŞKADIR"

Törene katılan Şehit Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir'in eşi Seval Akdemir, soysuzları sevindirmemek için ağlamayacağını söyledi. Akdemir, "Benim eşim Diyarbakırlı, ben Muşluyum, babam Kürt, ben Kürt kızıyım. Ağlamayacağız, soysuzları sevindirmeyeceğiz. Onlar kalleş, Kürtlük davası değil, onların hepsi belirsiz. Ben eşime 'gitme' dedim ama o 'olmaz' dedi. 'Bu vatan aşkıdır, bu sevda başkadır' dedi. 'Orada benim gibileri yok mu Seval dedi, eğer alnımızda yazılmışsa yaşayacaksınız' dedi. 'Kaderimizi değiştiremezsin' dedi. Kurban olayım İbrahim'im. Ben seni çok sevdim. Emanetlerin başım gözüm üstüne. Ağlamayacağız, sevindirmeyeceğim onları. Allah bir daha onlara fırsat vermesin. Yıksınlar artık, yıkın, orada sivil halk yok, sivil halk orada kalır mı?" dedi.

ŞEHİT BABALARINI ASKER SELAMIYLA UĞURLADILAR

Şehit Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir'in oğlu ve kızı ise babasının kıyafetleriyle törene katılarak şehit babalarını asker selamıyla uğurladı. AK Parti Mardin Milletvekilli Orhan Miroğlu ise şehit ailelerini teselli ederken gözyaşlarını tutamadı. Mardin 70. Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda düzenlenen tören cenazelerin getirilmesi ile başladı, saygı duruşu ve şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasıyla devam etti.

"AZİZ ŞEHİTLERİMİZ; RAHAT UYUYUN"

Ardından silah arkadaşları adına konuşan Jandarma Yüzbaşı Halil Yay, şehitlerin daima Türk milletinin kalbinde yaşadıklarını ve yaşamaya devam edeceklerini belirtti. Al kanlarının rengini bayrağına veren, vatan toprağını karış karış kanlarıyla sulayan şehitlerin aralarından ayrılmadıklarını ifade eden Yay, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevimize daha artan bir inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Kahraman şehitlerimizin emaneti olan 'bayrak', 'vatan' için kutsal nöbet sırası bizde. Aziz şehitlerimiz, sizlere layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız, rahat uyuyun" diye konuştu.

"BABA, ONLAR BANA EMANET"

Tören sonunda Mardin İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal, şehitler için dua okudu. Duanın ardından şehitler uğurlandı. Şehit babasının tabutuna sarılan Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir'in kızı, 'Annemler hepsi bana emanet' diyerek gözyaşı döktü.

"PEYGAMBER EFENDİMİZE SELAM SÖYLE OĞLUM"
Şehit Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir'in kayınvalidesi ise "Ben seninle gurur duyuyorum, Peygamber Efendimize selam söyle" dedi.
Jandarma Astsubay Çavuş Atilla Kaya'nın cenazesi Balıkesir'e, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Polat'ın cenazesi Kayseri'ye, Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Bekir Kelleci'nin cenazesi Giresun'a, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil'in cenazesi Balıkesir Edremit'e, Jandarma Kıdemli Çavuş İbrahim Akdemir'in cenazesi Diyarbakır Bismil'e ve Şehit Özel Harekât Polisi İsrafil Kargı'nın cenazesi Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine uğurlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin'de şehitler için tören düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN