HDP yine halkı sokağa çağırdı!

HDP PM toplantısı sonuç bildirisi açıklandı. Bildiride HDP'nin, sendikalar ve meslek örgütleriyle birlikte, 1 Mayıs'ta direniş ve dayanışmayı büyüteceği kaydedildi.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 16:24
HDP yine halkı sokağa çağırdı!

HDP Parti Meclisi (PM) sonuç bildirisinde, "HDP, hem ülke içinde hem de sınırlarımızın yanı başında barışçı bir politik ortamın ve ilişkilerin sağlanması mücadelesini sürdürmekte kararlıdır" ifadesine yer verildi.

HDP'den yapılan açıklamaya göre, sonuç bildirisi, 2 Nisan'da Ankara'da yapılan Genişletilmiş Parti Meclisi toplantısında dünya, bölge ve 'deki gelişmeler ele alınarak hazırlandı.

'de, düşünce ve ifade özgürlüğünün birçok alanda ağır saldırılarla karşı karşıya bulunduğu öne sürülen bildiride, yazılı, görsel ve işitsel medyada gazeteci, üniversitelerde akademisyen ve öğrenciler, toplumsal alanda muhalifler, ekonomik alanda emekçi ve sendikacıların, kısacası iktidarının iç ve dış politikadaki uygulamalarını eleştiren, barış sözünü ifade eden herkesin ağır baskılarla karşı karşıya kaldığı savunuldu.

Hükümetin iç ve dış politikasının sürdürülebilir olmadığı iddia edilen bildiride, "HDP'nin, hem ülke içinde hem de sınırların yanı başında barışçı bir politik ortam ve ilişkilerin sağlanması mücadelesini sürdürmekte kararlı olduğu" belirtildi.

Bildiride ayrıca, HDP'nin, sendikalar ve meslek örgütleriyle birlikte, 1 Mayıs'ta direniş ve dayanışmayı büyüteceği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP yine halkı sokağa çağırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN