Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'nın sözde kadın sorumlusu öldürüldü

Yüksekova'da 16 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, PKK'nın sözde Yüksekova kadın sorumlusu "" telsiz kodunu kullanan Emel Güçlü yanındaki korumasıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Zilan kod adlı terörist, gri listede arananlar arasındaydı.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 07:16 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 10:08
PKK'nın sözde kadın sorumlusu öldürüldü

'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlarda ikisi üst düzey 16 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında, Yüksekova'da ikisi üst düzey 16 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristlerden birinin sözde Yüksekova kadın sorumlusu "" telsiz kodunu kullanan Emel Güçlü (kod ismi Zilan) olduğu belirtildi. Yanında koruması olan terörist de bixi makinalı tüfeği ve tabancasıyla ölü ele geçirildi.

Yüksekova lojistik sorumlusu Necmettin Duman da üzerinde yakalandığında kendisini patlatmak üzere el bombalarıyla tuzaklanmış bir düzenekle birlikte ölü olarak geçirildi. Duman'ın yanında, M-16 silahı ve bir tabanca da bulundu.

BOMBACILAR ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyonda 16 teröristten 13'ü ölü ele geçirilirken, 3 teröristin cesedi çatışmalar nedeniyle alınamadı.

Eylemlerin planlayıcısı

Ankara, Haymana nüfusuna kayıtlı ve 1990 doğumlu olan Emel Güçlü, PKK'nın sözde Yüksekova Kadın Sorumlusu olarak aranıyordu. Güvenlik kaynakları 'Zilan' kod adlı Güçlü'nün Hakkari ve Yüksekova'da askeri konvoylara saldırılar başta olmak üzere birçok eylemin planlayıcısı ve sorumlusu olduğunu belirtti. Ayrıca Güçlü ile birlikte, koruması olan teröristin de öldürüldüğü öğrenildi. İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı listede, 'gri' kategorisindeki aranan teröristler arasında yer alan Emel Güçlü'nün başına 300 bin TL ödül konulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın sözde kadın sorumlusu öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN