Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten o iddialara yanıt

, gezilerine eşlik eden gazete temsilcileri olmadığını belirterek, "Gazeteciler tarafından Meclis Kulisi'nde tarafıma çay ikram edildiği olmuştur. Birkaç kez de Üyeler Restoranı'nda birkaç gazeteci ile yemekte buluşulduğu olmuştur. Bu ödemeler tarafımdan karşılanmıştır" dedi.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 12:01 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 12:02
Tuğrul Türkeş'ten o iddialara yanıt

CHP Milletvekili soru sinde, "'daki gazetecilerin temsilcileri kaç gezinizde size eşlik etmişlerdir?" diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Bakan Türkeş, "Ankara'daki 'gazetecileri temsil eden' kişiler bulunup bulunmadığı bilinmemektedir. Burada kastedilen basın meslek örgütleri ise herhangi bir gezimize eşlik eden basın meslek örgütü olmamıştır. Bu bir yazım hatasından kaynaklanmakta ve 'Gazete Temsilcileri' kastedilmekteyse, gezilerimizde eşlik eden gazete temsilcisi olmamıştır" yanıtını verdi.

"Gezilerimize eşlik eden gazete temsilcileri olmamıştır" ifadesini kullanan Türkeş, "Bu temsilcilere harcırah, temsil gideri vb bir ödeme yapıldığı iddiası doğru mudur? İddia doğru ise bu ödemeler hangi bütçe kaleminden ve ne tutarlarda yapılmıştır?" sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Gazeteciler tarafından Meclis Kulisi'nde tarafıma çay ikram edildiği olmuştur. Birkaç kez de Üyeler Restoranı'nda birkaç gazeteci ile yemekte buluşulduğu olmuştur. Bu ödemeler tarafımdan karşılanmıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğrul Türkeş'ten o iddialara yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN