Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'nın elinden kaçmayı başaran il başkanı AK Parti grup toplantısında

29 Mart’ta kardeşi Salih Çetinkaya ve yanlarında bulunan bir kişi ile birlikte Erzurum’dan Şanlıurfa’ya giderken ile  arasında PKK’lı teröristler tarafından durdurulan araçtan indirilerek kaçırılan ve 31 Mart tarihinde teröristlerin elinden kurtulmayı başaran AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya ’de düzenlenen AK Parti grup toplantısına katıldı. Başbakan Davutoğlu il başkanını takdim ettikten sonra bütün partililer alkışladı.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 14:34 Güncelleme Tarihi: 5.4.2016 15:13
PKK'nın elinden kaçmayı başaran il başkanı AK Parti grup toplantısında

AK Parti grup toplantısında Salih Çetinkaya'yı takdim eden Davutoğlu, "İspir ilçe başkanımız Salih Zeki Çetinkaya aramızda. Salih Zeki Bey, hain terör örgütü tarafından kaçırıldı ama kahramanca onlara da ders vererek özgürlüğüne kavuştu" diye konuştu.

Bu sözlerin ardından salondan Çetinkaya için alkış sesleri yükseldi.TERÖRİSTLER TARAFINDAN KAÇIRILMIŞTI

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, 'ın Lice ilçesi ile 'ün Genç ilçesi arasında bir noktada otomobili durdurularak terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan Çetinkaya'nın, teröristlerin uyumasından yararlanarak kaçmayı başardığını söylemişti.

Yeşilyurt şu bilgileri vermişti: "İlçe başkanımız, içinde tutulduğu mağarada sabahnamazına uyanmış ve Yasin okuyormuş. Etrafına baktığında teröristlerin uyuduğunu görmüş. Silahları ellerinde uyuyan kişilerin tam olarak uyuyup uyumadığını kontrol için ses çıkarmış. Uyuduklarına kanaat getirince de iple bağlı ellerini taşlara sürterek çözmüş ve mağaradan kaçmayı başarmış. Yaklaşık 15 kilometre kaçarak bir köye sığınmış. Şu anda Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bir jandarma karakolunda bekliyor. Kendisiyle görüştüm ve sağlık durumu iyi."

"TERÖRLE MÜCADELEDE GERİ DÖNÜŞ YOK"

Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında yaptığı konuşmada, terörle mücadeleden geri dönüş olmadığını ve olmayacağını söyleyerek, kendilerinden "elindesilah olan terör örgütü PKK'yı" muhatap almalarını kimsenin beklememesi gerektiğini kaydetti.

Partisinin 'deki grup toplantısında konuşan Davutoğlu, "Terörle mücadeleden geri dönüş yoktur ve asla olmayacaktır. Bizden kimse elinde silah olan terör örgütünü muhatap almamızı beklemesin" dedi.

Davutoğlu, Türkiye'nin Ermenistan'ın saldırılarına karşı Azerbaycan ile omuz omuza durmaya devam edeceğini de belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın elinden kaçmayı başaran il başkanı AK Parti grup toplantısında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN