Orgeneral , ATAK'ı test etti

Üyesi Orgeneral , TAI-AgustaWestland tarafından geliştirilen T129 ATAK taarruz helikopteri ile bir test uçuşu yaptı.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 13:19 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 13:20
Orgeneral Öztürk, ATAK'ı test etti

Ankara cı'daki TAI tesislerinde gerçekleştirilen uçuşta, ön kokpite oturan Orgeneral Akın , T129'un kabiliyetleri hakkında bilgi aldı, uçuş sonrasında TAI Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Korgeneral Nejat Bilgin, Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Uçak Grup Başkanı Özcan Ertem ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

DAHA ÖNCE PİLOT OLARAK KATILMIŞTI

Orgeneral Öztürk, 30 Ağustos 2015'te Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevini Orgeneral Abidin Ünal'a devretmişti. Orgeneral Öztürk, komutanlığı döneminde SoloTürk gösteri uçuşunun yanı sıra Güneydoğu'da gerçekleştirilen terörle mücadele harekâtına, RF-4E'lerin jübile uçuşuna pilot olarak katılmıştı. T129 taarruz helikopteri, Orgeneral 'ün uçtuğu 29'uncu hava aracı tipi oldu.

OPERASYONLARIN GÖZ BEBEĞİ

TAI, önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na T129EDH olarak adlandırılan Erken Duhul Helikopteri'nden 9 adet teslim etti. Helikopterin daha gelişmiş modeli olan T129B de Kara Kuvvetleri envanterine girdi. Yaklaşık bir yıldır Güneydoğu'da başarıyla kullanılan helikopterler yüksek irtifa ve sıcak hava şartlarında Kara Kuvvetleri'nin operasyonlarına büyük kolaylık sağlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orgeneral Öztürk, ATAK'ı test etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN