Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Kılıçdaroğlu geçen hafta anneliğine dil uzattığı Aile Bakanı Ramazanoğlu'na bu kez "Birilerinin önüne yatmış vaziyette" diyerek ağır hakarette bulunmasına tepkiler tepkiler çığ gibi büyüyor. lideri Kılıçdaroğlu’na bir tepki de Genel Başkan Yardımcısı ’ten geldi. Perinçek, “Bunun özrü yoktur, bu tür siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum’’ dedi.

Giriş Tarihi: 7.4.2016 09:22 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 10:18
Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

İşte Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek'in sabah.com.tr 'ye yaptığı açıklamalardan satır başları..

''KADINI MALZEME OLARAK GÖRÜNCE BU TÜR ŞEYLERE YOL AÇABİLİYOR''

Bu olaya iki noktada çok büyük tepki duydum. Birincisi kadın siyasetçi olarak, siyaset artık laf yetiştirme Karagöz-Hacivat durumuna geldi. 'nin bu kadar sorunları varken laf cambazlığına hakikaten büyük tepki gösteriyorum. İkincisi de kadın yazar olarak, kadının bu konuda siyasette malzeme yapılmasına zaten öteden beri çok tepkiliyiz, ilk kullanana da son kullanana da... Sn. Kılıçdaroğlu diyor ki ''o sözleri ilk karşı taraf kullandı'' neden ben kullanmıyorum öyle bir şeyi? Kadını malzeme olarak görünce siyasette bu tür şeylere yol açabiliyor.

''BUNUN ÖZRÜ YOKTUR, BU TÜR SİYASETÇİLER GÖREVDEN ÇEKİLMELİ''

Çözümsüzlükten, siyaset üretilemediğinden bu tür şeylere başvuruyorlar. 'nin önündeki sorunlara çözüm üretilemedikleri için ancak böyle laf atmayla siyaset yapabiliyorlar. Bu hem siyaseten hem kadını zedelemesi bakımından çok ayıptır. Bunun da hiçbir özrü yoktur. Bu tür bütün siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum. 'nin sorunlarına çözüm bulacak, buna kadaına şiddette dahil çözüm üretecek siyasetçilerin gelmesi mecburiyettir.

sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN