‘Vatandaşlıktan çıkarma çalışması yapılacak’

Adalet Bakanı Bozdağ, Erdoğan’ın terör örgütü yandaşlarının vatandaşlıktan çıkarılması sözlerine ilişkin, “Gerekli çalışmalar yapılacak” dedi

Giriş Tarihi: 7.4.2016
‘Vatandaşlıktan çıkarma çalışması yapılacak’
Adalet Bakanı , "Türkiye'de Çapraz Sorgunun Etkinliğinin Artırılması ve Eğiticilerin Eğitimi" sempozyumunun ardından, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terör örgütü yandaşlarının vatandaşlıktan çıkarılmalarına yönelik sözleri hatırlatılan Bozdağ, "Vatandaşlıktan çıkmaya ilişkin düzenlemeler Vatandaşlık Kanunu'nun içinde yer alıyor. Talep üzerine vatandaşlıktan ayrılmanın yanında vatandaşlığı kazanmış yabancıların vatandaşlığının iptaline ilişkin ve vatandaşlığı kaybettirmeye ilişkin kurallar bulunuyor. Şu andaki uygulama bu kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama bunların dışında yeni bir kural konulmasını öngörüyor. Açıklama üzerine tabii gerekli çalışmalar yapılacaktır" dedi. Bozdağ, Erdoğan'ın terör tanımının değişmesi yönündeki açıklamalarıyla ilgili ise "Terörle Mücadele Kanunu'nda terörün tanımı var. Bu konuyla ilgili çalışma yapılıyor" diye konuştu.

Oğlu avukat cüppesini giydi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın üç çocuğundan en büyüğü olan Marmara Üniversitesi Fakültesi mezunu oğlu Alperen Bozdağ, Ankara Barosu'ndaki stajını tamamladı. Baro binasında düzenlenen törene Bakan Bozdağ, eşi Mine Bozdağ ile birlikte katıldı. Oğluna cüppesini giydiren anne Mine Bozdağ duygu dolu anlar yaşarken, Alperen Bozdağ avukatlık mesleğine adım atmanın mutluluğunu yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Vatandaşlıktan çıkarma çalışması yapılacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN