Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı eleştirilere yanıt verdi

Milli Eğitim ı , kendisinin 'daki olaylar karşısında sessiz kaldığının söylenmesi üzerine, "25 Mart Cuma günü gereken tarafımdan yapılmıştır. Gözden kaçırmışlarsa basın müşavirlerine söylesinler. Eğer bulamıyorlarsa bizim arşivden onlara gönderelim" dedi.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 10:13
Bakan Avcı eleştirilere yanıt verdi

Milli Eğitim ı Avcı, Yurt yaptırma, pansiyon yaptırma ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için yapılan çalışmalarla ilgili olarak gereken rakamları daha sonra söyleyeceğini ifade ederek, "Cumhuriyet tarihinin en fazla derslik, en fazla yurt, en fazla pansiyon yapılan dönemi bu dönemdir. Onu rakamları ile söyleyeceğiz" dedi.

"BEN HER GÜN ÇIKIP ONLARLA BU TÜR POLEMİKLERE GİRMEM"

Avcı, Eskişehir'de düzenlenen Eskişehirspor'a moral gecesine katıldıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Avcı, CHP Sözcüsü Haluk 'un 'Milli Eğitim Bakanı susuyor' dediğini hatırlatarak, "Anladığım kadarıyla basın müşavirlikleri iyi çalışmıyor. 25 Mart Cuma günü Mardin Artuklu Üniversitesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı 'da. Ben o programın bitiminde 'daki olaylarla ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanlığının sorumluluklarıyla ilgili olarak söylenmesi gereken her şeyi tek tek, tane tane o gün söyledim. Bu konuyla ilgili ları ben 15 gün önce Ankara'da yaptım. Her gün çıkıp ben onlarla bu tür polemiklere girmem. Milli Eğitim Bakanı olarak ben, söylenmesi gerekeni zamanında, yerinde ve bir Milli Eğitim Bakanına yakışacak üslupla söyledim. Çok merak ediyorlarsa, gözden kaçırmışlarsa basın müşavirlerine söylesinler. Önlerine getirsin, görüntülü olarak da var. Eğer bulamıyorlarsa bizim arşivden onlara gönderelim. 25 Mart Cuma günü gereken açıklama tarafımdan yapılmıştır" diye konuştu.

"TAŞIMALI EĞİTİMİN BAŞLANGICI 28 ŞUBAT SÜRECİNDE DAYATILAN 8 YILLIK KESİNTİSİZ EĞİTİMDİR"


CHP Sözcüsü Haluk Koç'un, taşımalı eğitim sisteminin 4+4+4 düzenlemesinden sonra ortaya çıkan bir zorunluluk olduğunu ifade etmesi üzerine Avcı, "Bu doğru değil" dedi ve açıkladı:

"Ben onlara Meclis'te cevap veririm diye düşünüyordum ama birkaç bilgi yanlışı var önce onları düzeltmemiz lazım. Taşımalı eğitimin başlangıcı, 28 Şubat sürecinde dayatılan 8 yıllık kesintisiz eğitimdir. 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması başladığı zaman, köylerde ortaokullar olmadığı için, ortaokul çağına gelmiş çocuklar taşınmaya başladı. Giderek köylerde ilkokul nüfusları da düştüğü için o dönemin sonucudur taşımalı eğitim. 4+4+4 düzenlemesiyle getirilen yenilik, üçüncü dört, yani lise eğitiminin de zorunlu eğitim kapsamına alınması. Köylerde lise olmadığı için taşımalı eğitim 4+4+4 yüzünden çıktı demek bilgi yanlışı."


(HND/ORH)

Kaynak: ANKA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı eleştirilere yanıt verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN