Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böbrek hastası kardeşler yardım eli bekliyor

Giriş Tarihi: 8.4.2016 11:36

'de yaşayan Gündü ailesinin 6 çocuğundan 4'ündeki böbrek yetmezliği aileyi perişan etti.

Hamallık yapan baba 39 yaşındaki Mehmet Gündü, çocuklarından birinin organ nakli olduğunu, diğerinin 10 yıldır nakil beklediğini belirterek, "Diğer 2 çocuğumda da böbrek sorunu var ve ilaç tedavisi oluyor. Hastaneye gidip gelmekten hem çocuklarım hem biz yorulduk. Maddi olarak çok zor durumdayız" dedi.

Merkez Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 7651 Sokak'ta oturan Mehmet Gündü, 23 yıl önce Fatma Gündü ile evlendi ve bu evlilikten 1'i kız 6 çocukları oldu. Gündü ailesinin mutluluğu, çocuklarında peş peşe ortaya çıkan böbrek yetmezliği nedeniyle kısa sürdü. Oğlu Abdulkadir'in (16) 3 yıl önce organ nakli olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini belirten Mehmet Gündü, en büyük oğlu Salih'in (21) ise 10 yıldır organ nakli beklediğini söyledi.

2 KÜÇÜK ÇOCUĞU DA BÖBREK HASTASI

Salih'in haftanın 3 günü Devlet Hastanesi'nde diyalize girdiğini, diğer çocukları 10 yaşındaki Ahmet ve 6 yaşındaki Ziya'nın da böbrek hastası olduğunu ifade eden Mehmet Gündü, "Bu 2 çocuğum şuan ilaç tedavisi görüyor ve böbreklerini kurtarmaya çalışıyor. Çocuklarım şu anda zor durumdalar. Hastaneye gidip gelmekten hem çocuklarım hem biz yorulduk. Maddi olarak zor durumdayız. Bize bir yardım elinin uzatılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

''OĞLUMUN DURUMU ÇOK KÖTÜ''

Genel Sağlık Sigortası'ndan yararlandıklarını belirten baba Gündü, şöyle devam etti:

"Bir çocuğum 3 yıl aradan sonra organ nakli oldu ve şu anda onun tedavisi sürmekte. Ama büyük oğluma 10 yıldır uygun organ bulunamadı. Durumu her geçen gün kötüye gidiyor, bir an önce uygun organ naklinin bulunup sağlığına kavuşmasını ümit ediyoruz. Diğer iki çocuğumda da yine 3 yıldır organ yetmezliği teşhisiyle tedavileri sürmekte. Bazen Balcalı Hastanesi'ne gitmekteyiz. İmkanlarımız kısıtlı olduğu için maddi olarak güçlük çekmekteyiz. Yetkililerden ve hayırsever vatandaşlarımızdan bir yarım eli uzanmasını bekliyoruz. Doktorlar, 4 çocukta da böbrek yetmezliği çıkmasının nedeninin doğum sırasında anneden kaynaklandığını söylediler."

Böbrek hastası kardeşlerden Abdulkadir Ünlü ise organ nakli olduktan sonra iyileşmeye başladığını belirterek, "Şimdi de ağabeyimin biran önce iyileşmesini ümit ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böbrek hastası kardeşler yardım eli bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN