Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalefetin RTÜK’e şikâyet oyunu...

Organize bir algı operasyonu yürüten ve HDP’liler, olur olmaz her şey için RTÜK’ü şikayet yağmuruna tutuyor

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Muhalefetin RTÜK’e şikâyet oyunu...
ve HDP'liler en ufak bir eleştiriyi bile bahane ederek RTÜK'ü şikâyet yağmuruna tutuyor. Özellikle CHP ve HDP tabanı organize bir şekilde RTÜK'e dilekçe üstüne dilekçe veriyor. Şikâyet dilekçesi furyasına zaman milletvekillerinin de katılması dikkati çekiyor. Muhalefetin RTÜK içindeki temsilcilerinin de katkısı ile yürüttüğü algı operasyonuna ilişkin çok sayıda güncel örnek bulunuyor.
Henüz RTÜK'ten karar çıkmadan basına bilgi sızdırılarak Gülşen'in klibindeki görüntüler üzerinden yeni bir tartışma başlatıldı.
TRT'ye müeyyide önermeyen Üst Kurul personelinin adı basına yansıtıldı.
TRT'deki Diriliş dizisi ile ilgili bir rapor düzenlenmemesine ve müeyyide uygulanmamasına rağmen ceza verildiği öne sürüldü.
Bir özel kanaldaki ana haber bülteninde, şehit cenazeleri ile ilgili haberin abartılı sunumu ile ilgili hazırlanan raporda ceza önerilmemesine rağmen "RTÜK'den şok talep" gibi bir başlıkla hem RTÜK üzerine baskı oluşturulmak istendi hem de şehitlere saygı duyulmadığı algısı oluşturulmaya çalışıldı.
aHaber'de "Sabah Ajansı" programında Erkan Tan'ın, Figen Yüksekdağ'ın sosyal medya hesabı üzerinden terör propagandası içeren video paylaşmasını eleştirmesi üzerine HDP'liler RTÜK'e "Kadınlık onuruna aykırı yayın yapılıyor" diye dilekçe verdiler.

Derya KISA /
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetin RTÜK’e şikâyet oyunu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN