Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu zat yok hükmündedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Artık bizim için ana muhalefet partisinin genel başkanlık koltuğu boştur, sakıttır. Bizim için bu zat yok hükmündedir

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Bu zat yok hükmündedir
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na sarf ettiği sözler nedeniyle eleştirdiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Artık bizim için ana muhalefet partisinin genel başkanlık koltuğu boştur, sakıttır. Bizim için bu zat yok hükmündedir" dedi. Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu'nda 287 milyon lira maliyetle gerçekleştirilen 29 projenin açılışını dün yaptı. Erdoğan özetle şöyle dedi:

RESTORASYON:
Burada yalnızca bina restorasyonu yapılmıyor. Aynı zamanda bir medeniyetin ihyası gerçekleştiriyor. 2003'ten bugüne kadar sadece Vakıflar Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla ülke genelinde 4 bin 500 tarihi eserin restorasyonu gerçekleştirildi.

BEŞİKTAŞ STADI:
Galatasaray'dan sonra Beşiktaş'a da dünya çapında bir stadyum kazandırdık. Yarın (bugün) onun da açılışını yapıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu zat artık tıbbın konusu olmuştur"


LONDRA... NEWYORK:
Dünyanın anlı şanlı ülkelerinin kimi açıktan, kimi gizli saklı terör örgütlerinin yanında, arkasında, sağında, solunda duruyor. Şair diyor ya 'Mektup yazdım Hasan'a, ha Hasan'a ha sana'. Biz de bunlara diyoruz ki sizin yardım ettiğiniz örgüt terör örgütü ha PKK, ha PYD, ha DHKP-C farkı yok. Bunlar aynı gövdenin dalları. PYD'ye terör örgütü demiyorsan, Ankara'daki eylemi de terör saldırısı olarak görmüyorsun demektir. Bu sakat mantığın sonu Brüksel'deki eylemin, Paris'teki eylemin, yarın Allah göstermesin Londra'daki New- York'taki eylemlerin de terör saldırısı olarak görülmemesine kadar çıkar.

İNSANLIK KAYBETMEK ÜZERE:
Dünyada DAEŞ'le kadar samimi ve sonuç alıcı mücadele veren başka hiçbir ülke yoktur. Suriye üzerinde yapılan hesapların bedelini insanlar canları ile ödüyor. İnsanlık son yıllarda verdiği bu büyük sınavı kaybetmek üzeredir. Biz böyle bir enkazın içinde hem kendimizin hem insanlığın onurunu kurtarma çabası içindeyiz.

SURİYELİ MÜLTECİLER:
Dünyada böyle bir yükü omuzlayıp bu derece başarıyla altından kalkabilecek başka bir ülke yoktur. Yaşanan hadiseler bizi kendi hedeflerimizden, kendi çizdiğimiz yoldan alı koymayacaktır.

BÜYÜK ZAYİAT:
tarihinin en önemli terörle mücadele operasyonlarını sürdürüyor. Cizre, Silopi, Sur ve İdil operasyonları başarı ile tamamlandı. Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak'taki operasyonlar devam ediyor. Terör örgütünün Irak kampları sürekli bombalanıyor. Terör örgütü büyük zayiat verdi, vermeye de devam ediyor.

PARALEL YAPI:
Pensilvanya'daki zat ve onun peşinden gidenlere sesleniyorum: Kardeşlerim şu aklımızı lütfen kiradan kurtaralım, bizim dinimizde kula kulluk yok, sadece Allah'a kulluk var. Ama maalesef kula kul olanlar kayıpta, Hakk'a kul olanlar kazançta. Bunu göreceğiz.

BAKANA HAKARET:
Bu meselenin Cumhurbaşkanlığı makamıyla, Cumhurbaşkanının tarafsızlığıyla bir ilgisi yoktur. Bu bir insanlık sorunudur. Fakat karşımızdaki zat, öylesine seviyesiz, öylesine rüsva ki, bir noktadan sonra onu muhatap almak millet adına bizi de insanlığımızı da sorgulayacak noktaya getirebilir. Onların sınırları olmayabilir. Ancak bizim var. Tamam siyaset nispeten esneklik gerektiren bir uğraştır. Ama bu da bir yere kadar. Biz eşref-i mahlukat ile bel hum edal arasındaki çizgiyi gözetmek mecburiyetindeyiz.

O KOLTUK BOŞ:
Şu kararımı sizlerle ve milletimle paylaşmak istiyorum. Tüm arkadaşlarımdan da bundan sonra aynı şekilde davranmalarını rica ediyorum. Artık bizim için ana muhalefet partisinin genel başkanlık koltuğu boştur, sakıttır. Bizim için bu zat yok hükmündedir.

KENDİ HALİNE BIRAKIN
Hani milletimiz böyle durumlar için 'Kendi haline bırakın' der ya, artık biz de malum zat için aynısını söyleyeceğiz. Ana muhalefet partisi ne zaman o koltuğu siyasi ve insani temsil kabiliyetine haiz birisine teslim ederse, işte o zaman yeniden bir muhataba, iktidar partisine kavuşmuş olur. O güne kadar bu zatı kendi haline bırakalım. Varsın içinde bulunduğu çukurda debelenip dursun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu zat yok hükmündedir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN