Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duruşmada beddua seansı

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Duruşmada beddua seansı

Selam Tevhid kumpası davasında, iddianamede Gülen’in bedduası okunurken, bazı lar ve sanıklar “Amin” diye bağırdı. Sesli ve görüntülü kaydedilen o anlar, tutanak altına alınacak

Selam Tevhid kumpasına ilişkin yürütülen yargılamada ilginç bir olay yaşandı. İddianamede Fetullah Gülen'in 17 Aralık girişimi ardından bazı lerin görev yerlerinin değiştirilmesi üzerine beddua ettiği anlara ilişkin bölüm okunduğu sırada, salonda bulunan bir kısım ve sanıklar "Amin" diye bağırdı.

FETHULLAH GÜLEN AKIL HASTANESİNE YATIRILMIŞ

O ANLAR KAYIT ALTINA ALINDI
İlginç olay Selam Tevhid Kumpası davasına ilişkin yargılamayı yapan 14. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda yaşandı. Hafta içi yapılan yargılama sırasında iddianamenin okunması safhası devam ediyordu. 10 bin 529 sayfalık iddianame kâtipler tarafından okunuyordu. İddianameyi hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Fidan, Fetullah Gülen'in 17-25 Aralık ardından yaptığı ve tepkilere sebep olan bedduasına da yer vermişti. İddianameyi okuyan kâtip, beddua bölümüne gelip ilgili satırları okumaya başladı. Gülen'in "Evlerine ateşler salsın" dediği satırı okunduğu anda salonda bulunan bazı avukat ve sanıklar "Amin" diye bağırdı. Bedduanın ilerleyen bölümlerinde de "Amin" diyenler oldu. O anlar, duruşma sesli ve görüntü kayıt sistemi ile kayıt altına alındığı için kayıtlara da geçti. Mahkemenin video kayıtlarından o anları tespit edilip tutanak altına alacağı ve dosyaya konacağı öğrenildi.

21 ARALIK BEDDUASI
Bilindiği gibi Fetullah Gülen 17 Aralık 2013'teki darbe girişiminin birkaç gün sonra 21 Aralık'ta Pensilvanya'daki karargâhında, 17 Aralık operasyonunun darbe olduğunu söyleyenlere ve bazı polis müdürlerinin görevden alınmalarına tepki olarak beddua etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duruşmada beddua seansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN